FRANCUSKA: "Sveci" ruše redom!

Pari sen Žermen nastavio je seriju pobjeda i u 18. kolu šampionata Francuske.

FRANCUSKA: "Sveci" ruše redom! Izvor: MONDO

Klub sa "Parka prinčeva", u čijim redovima nije bilo Mateje Kežmana ni na klupi, ovom pobjedom se probio na diobu drugog mjesta na tabeli zajedno sa Bordoom, koji je u subotu popodne takođe zabilježio gostujući trijumf.

"Žirondinci" su protunjali Le Manom (1:3), a jedan od golova postigao je Fernando Kavenagi, izjednačivši se na prvom mjestu liste strijelaca sa mladim centarforom PSŽ-a Giljamom Orom.

Torsten Helstad je u 66. minutu izjednačio, ali su Čalme i Jusi u finišu osigurali cijeli plijen za četu Lorana Blana.

Ekipa Valensijena, za koju je svih 90. minuta nastupio Milan Biševac, savladala je Monako (3:1) prepustivši "fenjer" šampionata timu Avra. Lagane domaće trijumfe u ovom 18. kolu, upisali su igrači Nansija nad Grenoblom (2:0), te Tuluz nad Sent Etjenom (3:1).

Remi u subotu zabilježen je u Sošou, gdje su domaći uprkos dvostrukoj prednosti Kaena u finišu utakmice iščupali bod. Strijelac oba pogotka za domaće bio je rezervista Sloan Privat.

Nant je nastavio sa dobrim partijama. Poslije pobjede nad Lionom u prošlom kolu, "kanarinci" su osvojili bod u gostima kod Rena (0:0) u poslednjem subotnjem susretu kola. Nenad Đorđević igrao je poslednjih dvadesetak minuta, dok Stefan Babović još uvijek nije u konkurenciji za prvi tim.

Napadač Olimpik Liona Karim Benzema ima gol manje u odnosu na vodeći dvojac sa liste strijelaca, ali će u nedelju imati priliku da u velikom francuskom derbiju protiv imenjaka iz Marseja, poveća svoj golgeterski saldo.

Lion u derbi ulazi uzdrman poslije dva poraza (protiv Nanta u prvenstvu i Bajerna u Ligi šampiona), pa ekipa sa Velodroma na Žerlanu želi trijumf, kojim bi se probila na prvu poziciju na tabeli.