PRIMERA: Eto načeo, Mesi dotukao "kralja"

Barselona je pobijedila Real Madrid golovima Samjuela Etoa u 82. i Lionela Mesija u 91. minutu.

PRIMERA: Eto načeo, Mesi dotukao "kralja" Izvor: MONDO

Korner sa lijeve strane je izveo Ćavi, Pujol je glavom spustio loptu, a Kamerunac je koljenom sa dva metra ubacio loptu iza gol-linije za 1:0.

Argentinac je dotukao ranjenog "kralja" na asistenciju Anrija. Lobovao je Kasiljasa, Kanavaro je pokušao da izbaci loptu sa gol-linije, ali nije uspio. Italijan se zakucao u stativu, a lopta se zakoprcala u mreži - 2:0.

Eto je imao idealnu šansu da donese prednost svom timu 12 minuta prije prvog gola, ali je Kasiljas zaustavio njegov šut sa bijele tačke. Prethodno, Salgado je oborio rezervistu Busketsa, a sudija Medina Kantaljeho je bio neumoljiv, dosudio je penal.

Golman "kraljeva" je i minut kasnije bio uspješniji od Kamerunca, koji je dobro šurirao sa ivice šesnaestarca.

Katalonci su se tako učvrstili na čelu Primere, a "vječitom rivalu" pobjegli čak 12 bodova!

Ne može se osporiti domaćinu na "Nou Kampu" da je više želio pobjedu, ali je do penala i golova, jedinu priliku iz kategorije stoprocentnih imao je krilni napadač Reala, Drente, koji je krenuo sam ka golmanu Barse, ali je prerano šutirao, pa mu je istrčali Valdes osujetio namjeru.

Novi trener Madriđana, Huande Ramos, je poslije debitantskog uspjeha u Ligi šampiona protiv Zenita, sa premijere u Primeri otišao pognute glave. Sigurno je da mu niko neće zamjeriti na porazu, koji najviše boli.

I prije meča je bio suočen sa mnogo kadrovskih problema, a još jedan ga je zadesio u prvom poluvremenu kada je umjesto rekovalscenta Robena uveo Palanku, igrača koji je na elitnoj španskoj sceni prethodno odigrao 17 minuta. I to u prošloj sezoni.

Tako je Barselona smanjila minus u "El klasiku", sada je 68:59 u korist "kraljevskog" kluba.

Preokret Valensije

Valensija se probila na drugo mjesto Primere, makar do nedelje kada će Viljareal imati šansu da ponovo prestigne "slijepe miševe".

Pobijedila je Espanjol - 2:1 (0:1).

Espanjol nije pobijedio ni u šestoj uzastopnoj prvenstvenoj utakmici iako je poveo golom Ramona, uz pomoć defanzivca Valensije koga je lopta zakačila na putu ka mreži.

Međutim, gosti su u 39. minutu ostali sa igračem manje, isključen je Rufete zbog igranja rukom.

U nastavku Valensija je zasluženo preokrenula rezultat, golovima Albiola i Visentea. Na kraju statistika je pokazala ko je bio gazda na terenu - domaćin je imao loptu u posjedu čak 70 odsto vremena.

Milan Smiljanić je za Espanjol igrao od 84. minuta.