Srbija - Poljska 0:1 - poraz koji ne boli

Srbija je poražena od Poljske - 0:1 (0:0) u prijateljskoj utakmici odigranoj u turskom Beleku.

Srbija - Poljska 0:1 - poraz koji ne boli Izvor: MONDO

Selektor "orlova" Radomir Antić želio je da na izmaku 2008. godine vidi na djelu snage uglavnom iz domaćeg prvenstva. Od internacionalaca je pružio priliku Matiću (Košice), Stojkoviću (Sporting) i Zajiću (Valerenga).

Prosjek godina prvog tima Radomira Antića bio je samo 21,4, a "kvarili" su ga iskusniji golman Čuakričkog Isailović i kapiten Zvezde Milijaš.

I prvi stručnjak Poljske, Leo Benhaker, se opredijelio za mlade igrače, starosti do 23 godine.

Ne može se osporiti želja za nametanjem srpskih igrača, svjesnih da su mnogi od njih vjerovatno jedini put u karijeri dobili takvu šansu, ali uprkos tome, vidna je bila neuigranost ekipe.

Ista boljka mučila je i protivnika, pa prvo poluvrijeme nije donijelo uzbuđenja. Srbija je prvi šut ka golu Poljaka uputila u nadonkadi vremena, u 47. minutu, poslije kornera Milijaša, ali je golman Pržirovski bio dobro postavljen.

U nastavku se igralo dinamičnije.

"Orlovi" su stvorili najbolju šansu na utakmici u 51. minutu. Vezista čačanskog Borca Darko Lazović je sjajno uposlio napadača Vojvodine Dragana Mrđu, koji je sa ivice šesnaesterca uspio da pogodi samo istrčalog Pržirovskog.

Kazna za promašaj stiga je dva minuta kasnije. Boguski je prihvatio loptu na desetak metara od gola, iskosa sa lijeve strane, Tomović nije uspio da ga blokira, pa je kapiten Poljske sjajnim lob udarcem prebacio istrčalog golmana Stojkovića.

Čuvar mreže Srbije se iskupio nedugo zatim odbranivši oštar šut Boguskog, koji ga je prethodno savladao.

Igrači reprezentacije Srbije su se u finišu utakmice našli u nekoliko sitaucija iz kojih su mogli da izjednače, ali je šut glavom Pejčinovića otišao za malo pored gola, snažan udarac Zajića sa distance je zaustavio Pržirovski, koji je osujetio i lukav pokušaj Đurića nekoliko trenutaka prije poslednjeg sudijskog zvižduka.

Tako je za reprezentaciju završena 2008. godina u kojoj je u Srbiji ponovo zaživjela nada u bolje fudbalsko sutra nacionalnog tima.

Selektor Radomir Antić je, uprkos porazu, sigurno zadovoljan viđenim napustio teren stadiona u Beleku.

Srbija - Poljska 0:1 (0:0)

STRIJELAC: Boguski u 53. minutu.

SRBIJA: Isailović (od 46. Stojković) - Vulićević, Đurić, Tomović, Obradović (od 34. Pejčinović) - Milijaš (od 46. Zajić), Mutavdžić, Matić, Tadić (od 46. Lazović) - Bogunović (od 58. Jeftić), Aleksić (od 46. Mrđa).

POLJSKA: Pržirovski - Celeban, Polčak, Jodlovijec, Komorvski - Tirala, Lukaševič, Tralka, Malkovski - Boguski, Jančik.

IGRALI SU JOŠ: Pavlovski, Kračovijak, Zahorski, Selinski.

ŽUTI KARTONI: Aleksić, Lazović, Zajić (Srbija), Lukaševič (Poljska).

(MONDO, foto: MN Press)