SERIJA A: Juve raznio Milan

Juventus je razbio Milan - 4:2 (3:1) i nastavio da prati lidera na tabeli Inter, za kojim zaostaje šest bodova.

SERIJA A: Juve raznio Milan Izvor: MONDO

I dok je na teren stadiona "Komunale" nemilosrdno pljuštala kiša, pljuštali su i golovi. Duplo više puta se tresla mreža "rosonera".

Domaćin je poveo iz penala već u 16. minutu poslije oštrog starta Maldinija nad Del Pjerom, koji je bio i siguran realizator najstrože kazne.

Gosti su se vratili u meč izjednačujućim golom Patoa na asistenciju Ronaldinja u 31, ali je njihova radost trajala samo tri minuta, kada je Kjelini udarcem glavom, poslije kornera, vratio prednost na stranu Juventusa.

Do odlaska na odmor torinski tim je uvećao prednost poslije nebeskog skoka Amaurija i šuta glavom sa sedam-osam metara.

Milan se nije predavao, uspio je da prepolovi minus u 56. minutu. Ambrozini je tukao, lopta je zakačila Kjelinija i prevarila golmana Maningera.

Međutim, u 65. je Zambrota zbog oštrog starta dobio drugi žuti karton, a četiri minuta kasnije Juventus je riješio pitanje pobjednika.

Amauri je je poslije duplog pasa sa Sisokom postigao svoj drugi gol na meču - 4:2.

Mogao je trijumf domaćina da bude i ubjedljiviji da je Del Pjero kasnije bio precizniji, ali je pogodio samo stativu...

Trener torinskih crno-bijelih, Klaudijo Ranijeri, odavno ima mnogo kadrovskih problema, a najnoviji je povreda Nedveda, koji je zbog toga derbi sa Milanom napustio već poslije pola sata.

Sa šest pogodaka na meču na stadionu "Komunale", u 16. kolu Serije A postignut je čak 41 gol, na deset utakmica!
Inter je kod kuće savladao Kjevo - 4:2 i učvrstio se na vodećoj poziciji Serije A. Međutim, tim Žozea Murinja je mnogo teže nego što rezultat govori stigao do bodova.

"Fenjeraš" je uspio da se vrati u meč uprkos minusu od dva gola, ali je aktuelni šampion u finišu ipak postavio stvari na svoje mjesto.

Lider Serije A je dobro otvorio utakmicu. Maksvel mu je već u trećem minutu donio prednost i do odlaska na odmor rezultat se nije mijenjao.

Drugo poluvrijeme je obilovalo uzbuđenjima.

Prednost Intera povećao je Dejan Stanković već u 47. minutu sjajnim udarcem lijevom nogom sa ivice šesnaesterca, pošto mu je loptu majstorski ostavio Ibrahimović.

Ubrzo su "leteći magarci" smanjili prednost domaćih fantastičnim pogotkom Pelisijea sa tridesetak metara. Gosti iz Verone su izjednačili preko Bentivolja u 65. minutu i činilo se da će odnijeti bod sa "Meace".

Pobjednika je riješio Zlatan Ibrahimović, najprije golom glavom u 78. minutu, a zatim je potvrdio trijumf Intera zakucavši loptu u mrežu Kjeva dva minuta prije kraja.

Roma je na "Olimpiku" u poslednjim trenucima susreta došla do tri boda protiv odlične ekipe Kaljarija. Duel timova iz sredine tabele obilovao je preokretima.

Roma je preko Totija povela u 39. minutu, a u nastavaku su najprije gosti sa Sardinije šokirali "Olimpiko" sa dva gola. Konti i Brazilac Žeda su golovima doveli Kaljari u vođstvo.

Međutim, "vučica" se nije predala, pa je Perota u 77. minutu izjednačio, a crnogorski reprezentativac Mirko Vučinić u 90. donio tri boda.

Fiorentina je na svom "Artemio Frankiju" rutinski savladala čvrstu ekipu Katanije.

Sicilijanci su odolijevali pritisku "ljubičastih" do 56. minuta kada je Mutu postigao gol poslije sjajne asistencije srpskog reprezentativca Zdravka Kuzmanovića, koji je igrao od početka i pružio sjajnu partiju. Stevan Jovetić je ulaskom na početku drugog poluvremena osvježio igru ekipe iz Firence.

Na obali Ligurskog mora, u meču prepunom varnica, Đenova i Atalanta su podijelili bodove. Ekipa iz Bergama je povela pogotkom Flokarija, a bod Đenovezima donio je Skuli u 87. minutu.

Na meču su podijeljena čak tri crvena kartona, kod gostiju su pocrveneli Belini i Rivalta, a iz redova Đenove Milaneto.

U Udinama je Lacio anulirao zaostatak od tri gola i osvojio bod.

Kada je početkom drugog poluvremena svojim drugim golom na meču Di Natale povećao na 3:0, gledaoci na "Friuliju" nisu ni pomišljali da bi pobjeda crno-bijelih mogla da dođe u pitanje.

Ipak, golovima Zaratea, Diakitea i Ledezme nebeskoplavi su stigli do boda.

Sampdorija je na jugu Italije, u poslednjih 15 minuta, slomila otpor Ređine i slavila (2:0), a na Siciliji je Palermo golovima Kasanija i Simplisija savladao Sijenu.