BUNDES: Hofenhajm sa bodom jesenji prvak

Hofenhajm je jesenji šampion Njemačke. Debitantu u Bundes ligi je bio dovoljan bod u meču 17. kola, protiv Šalkea, da bi se vratio na prvo mjesto.

BUNDES: Hofenhajm sa bodom jesenji prvak  Izvor: MONDO

Ekipa iz Sinshajma, koja kao domaćin igra u Manhajmu, će prezimiti na vrhu karavana, sa istim brojem bodova kao i Bajern (35), ali sa boljom gol-razlikom.

Zavjesa na bundesligašku scenu je spuštena još jednom spektakularnom predstavom sa igračima Hofenhajmom kao akterima. Ovaj put, njihova utakmica nije obilovala golovima, kako su navikli navijače, ali jeste uzbuđenjima.

Šalke je poveo u 40. minutu. Altintop je pronašao rupu u odbrani domaćina, koja nije dobro postavila ofsajd zamku, pa se Asamoa našao u situaciji "jedan na jedan" sa golmanom Hasom. Takvu šansu nije propustio - 0:1.

U 57. minutu sudija Gagelman iz Bremena je pomogao Hofenhajmu. Pokazao je Džermejnu Džonsu drugi žuti karton iako Kanađanin nije čak napravio ni prekršaj.

Tim Ralfa Rengnika je prednost materijalizovao u 70. minutu prelijepim golom Tebera iz slobodnog udarca - 1:1.

Gagelman je bio u centru pažnje i u 80. Tada je, doduše opravdano, drugi put javno opomenuo još jednog igrača Šalkea, Engelara, i pokazao mu put u svlačionicu.

To je bio znak da domaćin jurne ka golu Šalkea, za koji je svih 90 minuta igrao Mladen Krstajić. Ipak, odbrana ekipe iz Gelzenkirhena je odoljela i odnijela bod iz Manhajma.

Bundes liga se nastavlja 30. januara 2009, a jesenji prvak će trku za titulu nastaviti na svom novom stadionu u Sinshajmu.