FRANCUSKA: Ren sve ljući

Fudbaleri Rena pobjedom u gostima kod Lorijena došli do druge pozicije na tabeli.

FRANCUSKA: Ren sve ljući Izvor: MONDO

Poslije subotnjih mečeva 19. kola francuskog šampionata najviše je profitirao Ren, koji je pobjedom u gostima kod Lorijena izbio na drugo mjesto na tabeli sa bodom manje od Liona, koji svoj meč igra večeras od 21. časa. Ren je do pobjede u gostim došao nakon preokreta pošto je domaći tim vodio na poluvremenu. U drugom dijelu gosti za samo šest minuta preko Gajana i Sovea prave preokret. Ren već 16 kola ne zna za poraz I po tome su najbolja ekipa u šampionatu.
U Nantu je vladala euforija nakon dva trijumfa za redom od kojih je jedan bio I protiv Liona. U goste je danas došao Sošo, koji je u dosadašnjih 18 kola ostvario tek jednu pobjedu I očekivao se nastavak Nantove serije. Međutim gosti nisu mislili tako I pogotkom Erdinka su vodili sve do pet minuta prije kraja, kada je Kape donio svom timu bod. Bio je to jubilarni deseti remi Sošoa ove sezone. Filip Đorđević predvodio je napad domaćih od 29. minuta kada je u igru ušao umjesto Ivana Klasnića.
Sent Etijen je pobijedio Okser 2:0 i pobjegao sa dna tabele.
Tuluz I Nica su u derbiju kola podijelili bodove, a gosti su izjednačili u posljednjim trenucima meča.
U posljednoj subotnjoj utakmici 19.kola Lion je desetim ovosezonskim pogotkom Karima Benzema, kojim se izjednačio na vrhu liste strijelaca sa Fernandom Kavenagijem, Žilijomom Oroom I Andre Pjer Ginjakom, pobijedio Kaen u gostima i prvom pratiocu Renu pobjegao četiri boda. Benezema je tako prekinuo neugodno tradiciju kada je u pitanju gostovanje sedmostrukog uzastopnog prvaka Francuske na stadionu “Mišel d'Ornan”. Prethodne dvije sezone Kaen je slavio minimalno 1:0, a Lion nije znao za pobjedu u prethodnih devet mečeva.