SERIJA A: Skandal pobjeda Intera

Fudbaleri Intera došli su do pobjede u Sijeni iz čistiog ofsajda u 83. minutu utakmice – 1:2 (1:1).

SERIJA A: Skandal pobjeda Intera  Izvor: MONDO

Kada budu odgledali usporeni snimak, vjerovatno će i sami poželeti da nisu postigli gol. Fudbaleri Intera došli su do pobjede u Sijeni iz čistiog ofsajda u 83. minutu utakmice – 1:2 (1:1).

Interomrsci širom Italije dobili su nove argumente za žestoke napade na Moratijev tim.

Situacija iz koje je Maikon postigao drugi gol na meču, za nova tri boda svog tima, više je nego očigledan primjer ofsajda. Kordoba je izveo nešto što je trebalo da bude šut, ali je to bilo toliko traljavo da je lopta jedva stigla do Maksvela.

Lijevi bek Intera bio je u liniji sa odbranom Sijene, ali nije Maikon. On se zaletio svom snagom ka golu Sijene poslije “šuta” Kordobe, da je uveliko bio pretrčao sve fudbalere kada ga je Maksvel ugledao i dodao mu loptu.

Brazilac je usamljen lijepo lobovao golmana Sijene i postigao gol koji je trenera Intera Žozea Murinja doveo u stanje ekstaze. Murinjo je bio prvi u zagrljaju strijelca gola, ispod tribune sa navijačima Intera... Slavio se gol, koji je dan prije meča Juventusa sa Atalantom u Bergamu donio devet bodova prednosti Interu na čelu tabele, ali i gol koji šampionu realno nije bio ni potreban, s obzirom na količinu gnijeva koju će svaliti na njegova leđa.

Ostaće upisano da je ovo osma uzastopna pobjeda Intera, a 12. meč bez poraza u prvenstvu.

Posljednji put Inter nije pobedio u Seriji A, 29. oktobra, na gostovanju u Firenci kada je bilo 0:0.

Inter je protiv “malog Juventusa” poveo u 35. minutu čistim golom Maikona, a izjednačio je Marokanac Karža u 44. minutu.

U prvom poluvremenu još je i bilo igre i šansi, ali u nastavku ni od korova... Sijena je bila zadovoljna remijem, a Inter i suviše istumbane postave da bi imao jasnu viziju kako da napadne.

Na kraju presudio je pomoćni sudija Griseli, koji će pokušati da se ne nađe na istoj strani ulice sa navijačima Juventusa, Milana, Rome...

U prvom meču dana, Lacio je na Olimpiku pobijedio Palermo golom kapitena Tomaza Rokija u 66. minutu – 1:0 (0:0).

Poslije vođstva, Lacijalima je bio olakšan posao, jer je u 72. minutu isključen bek Sicilijanaca Balzareti.

Lacio se pobjedom probio na šesto mjesto Serije A uoči preostalih mečeva 17. kola.