APERTURA: Boka Juniors blizu trofeja

Nakon pobjede nad San Lorencom, Boka Juniors gospodar je svoje sudbine.

APERTURA: Boka Juniors blizu trofeja Izvor: MONDO

Tri tima koja su sa istim brojem bodova završila regularni dio argentinskog Apertura šampionata, mogla bi da ostanu izjednačena i posle plej-ofa, koji se igra po jednokružnom bod sistemu!

Ipak, poslije pobjede nad San Lorencom (3:1 na stadionu Rasinga) u subotu uveče, Boka Juniors je gospodar svoje sudbine i u utorak će u susretu sa Tigreom tražiti bod za 23. titulu.

Boka i San Lorenco sada imaju po tri boda, dok je Tigre na nuli (izgubio od San Lorenca 2:1), ali još ima šansu da postane šampion prvi put u istoriji.

Slavni tim iz Buenos Airesa poveo je u 45. minutu golom Lukasa Vijatrija, poslije kornera koji je izveo Huan Roman Rikelme. Poslije jednog sata igre izjednačio je nekadašnji član Reala i Intera Santjago Solari, ali je Boka u finišu dokazala da je kvalitetniji tim.

Rodrigo Palasio donio im je drugo vođstvo u 76. minutu, San Lorenco je ostao sa devetoricom igrača na terenu poslije isključenja Agirea i Berhesija, što je Kristijan Čavez iskoristio da u nadoknadi vremena "overi" protivnika.

Da je u pitanju prvenstvo neke druge zemlje i utakmica manje važnosti, broj kartona koje je podijelio sudija Hektor Baldasi mnoge bi naveo da se uhvate za glavu.

Za Argentinu i meč za prvaka države, 13 žutih i dva crvena su taman ono što se očekivalo...