PREMIJER: Liverpul oprostio Arsenalu

Liverpul je remizirao u nedjelju 1:1 u derbiju 18. kola Premijer lige sa Arsenalom i tako pružio priliku Čelsiju da se vrati na lidersku poziciju.

PREMIJER: Liverpul oprostio Arsenalu Izvor: MONDO

Iako se meč igrao na “Emirejts stadionu” u Londonu, domaćini mogu da budu zadovoljni i bodom, pošto je Liverpul bio bolji rival i posljednjih pola sata igrao s igračem više nakon isključenja Adebajora.

Nakon početnog ispitivanja koje je trajalo duže nego obično, ekipa Arsena Vengera je u 24. minutu došla u vođstvo iz prve ozbiljnije prilike.
Mladi Francuz Nasri, poslao je dugu loptu za Van Persija koji je iskoristio neopreznost gostujućih štopera i postigao svoj osmi gol sezone za radost navijača na Emirejtsu.

Liverpul, koga zbog problema sa bubrezima nije vodio Rafa Benitez, odgovorio je tri minute prije kraja prvog dijela i to na skoro identičan način. Dugu loptu upućenu sa polovine “redsa” odlično je smirio Irac Robi Kin i preciznim udarcem pored zbunjene odbrane Arsenala matirao Almuniju.

U samom finišu prvog poluvremena mogao je Liverpul i do potpunog preokreta, ali kapiten Džerard za djelić sekunde je zakasnio na centaršut Kujta pa njegov šut sa sedam metara odlazi iznad prečke.

Drugo poluvrijeme obilježila su dva igrača Arsenala. Jedan je Adebajor koji je u 60. minutu nakon oštrog starta nad Arbeloom nepotrebno dobio drugi žuti karton i zbog toga morao u svlačionicu, a drugi je Manuel Almunija.

Španac je u nekoliko navrata odlično reagovao odbranivši pokušaje Kujta i Lukaša i spriječio poraz svog tima u derbiju sa Liverpulom.

U derbiju začelja Vest Bromvič Albion je bukvalno u posljednjim sekundama meča došao do trijumfa nad Mančester sitijem.

Domaći su golom Bednara u trećem minutu sudijske nadoknade došli do prve pobjede još od početka oktobra kojom su se približili na bod od pretposljednjeg Blekburna.

Trijumf u posljednjim trenucima ostvario je i Njukasl protiv Totenhema.
“Svrake” su povele na samom početku golom Nzogbije da bi Modrić vratio stvari na početak golom u 28. minutu.

Rezultat je do posljednje minute glasio 1:1, a onda je rezervista Demijen Daf samo tri minute nakon ulaska u igru pogodio za erupciju oduševljenja na Sent Džejms Parku.