PRIMERA: Numansija će ovo pamtiti...

Fudbaleri Numansije napravili su čudo preokrenuvši rezultat protiv Valjadolida za konačnih 4:3.

PRIMERA: Numansija će ovo pamtiti... Izvor: MONDO

Numansija nikada nije bila šampion Španije, a teško i da će nekada biti. Njeni navijači naučili su da se raduju malim stvarima. A, ova je za njih velika!

Golom Goitoma, drugim na meču, u 75. minutu, Valjadolid je na stadionu u Soriji poveo sa 3:1 u meču 16. kola Primere. Domaćim igračima ostalo je 15 minuta da naprave čudo i napravili su.

Del Pino u 79, Aranda u 86. i konačno Brit u 89. minutu doveli su do ekstaze mali grad od 38.000 stanovnika na sjeveru Španije - 4:3 za Los Rojillos-e iz Sorije.

Nema sumnje, Sorija će pamtiti ovaj 21. decembar 2008. godine.

Sedam golova je palo i u Pamploni, ali tamo nije bilo ni upola zanimljivo kao u domu Numansije. Osasuna je u prvom poluvremenu "zakucala" četiri puta loptu u mrežu Hetafea, a do kraja meča bilo 5:2.

Sevilja je odigrala samo 0:0 na Balearima protiv Majorke. Ostrvska klima Andaluzijcima očigledno ne odgovara, tako da su i oni počeli osjetnije da gube korak za Barselonom, nakon što je dan ranije, Valensija izgubila u Madridu od Reala (1:0).