FRANCUSKA: Monaku vodio 3:0, Bordo pobijedio

Marsej, Pari Sen Žermen i Bordo imali su priliku u nedjelju da priđu na tri boda Lionu, a to je iskoristio samo Bordo i to na kakav način.

FRANCUSKA: Monaku vodio 3:0, Bordo pobijedio Izvor: MONDO

Marsej je na svom Velodromu poražen od Nansija (0:3), PSŽ je kod kuće uzeo samo bod davljeniku Valensijenu.

Ekipa Lorana Blana napravila je čudo u Monaku preokrenuvši vođstvo domaćih od 3:0 u prvom poluvremenu na konačnih 4:3.

“Kneževi” su mislili da je sve gotovo nakon što su Pino sa jednim i Likata sa dva pogotka doveli svoj tim do prednosti od tri gola, ali tako nije mislila ekipa Lorana Blana.

Bordo je prvo smanjio preko Šamaka i Dijare, da bi u samom finišu napravio poduhvat kakav se rijetko viđa. Samo dve minute prije kraja novim pogotkom Šamaka Monako je ostao bez dva boda u džepu, a šezdeset sekundi kasnije ostao je bez ičega, kada je Argentinac Kavenagi zatresao mrežu Rufijea za muk na stadionu Luj drugi.

Marokanac Jusuf Hadži bio je nerješiva enigma za odbranu Marseja u prvom poluvremenu, a odličnu igru krunisao je sa dva gola u razmaku od pet minuta. Blamažu Marseja na Velodromu potvrdio je Dia na početku drugog poluvremena, pa je ekipa Erika Gereca “skliznula” sa trećeg na peto mjesto na tabeli.

Neugodno iznenađenje svojim navijačima priredio je i Pari Sen Žermen. Oro je opet zabio, “sveci” su dva puta vodili, ali hrabri Valensijen dva puta se vraćao i na kraju otkinuo bod koji će mu mnogo značiti u borbi za opstanak.