Praznični program bez Fabregasa

Španski reprezentativac u timu Arsenala povrijeđen je u poslednjim trenucima prvog poluvremena derbi utakmice sa Liverpulom.

Praznični program bez Fabregasa Izvor: MONDO

Kapiten Arsenala Sesk Fabregas pauziraće između jedne i tri nedelje zbog povrede koljena, zadobijene u duelu sa zemljakom Ćabijem Alonsom, na nedeljnoj utakmici sa Liverpulom (1:1).

"Radi se o povredi ligamenata, ali ne znamo još koliko će trajati oporavak. Može da traje jednu, ali i tri nedelje", izjavio je menadžer "tobdžija" Arsen Venger.

Španski reprezentativac povrijeđen je u poslednjim trenucima prvog poluvremena i na početku drugog ga je zamijenio Dijabi.

"Naravno da nikada ne želite da izgubite igrača kao što je Sesk, ali moraćemo da se izborimo sa tim", dodao je Venger.

Dok je u svim velikim evropskim ligama počela praznična pauza, u Engleskoj su fudbalske utakmice tradicionalno tu da uveličaju Božić i Novu godinu.

Arsenal će se u petak, 26. decembra, kao gost sastati sa Aston Vilom, dva dana kasnije na rasporedu je duel sa Portsmutom, dok je 3. januara na programu treće kolo FA kupa, a protivnik je drugoligaš Plimut.

Fabregas, koji je kapitensku traku nedavno preuzeo od nedisciplinovanog Vilijama Galasa, vjerovatno će morati da propusti sve pomenute mečeve. Ove sezone je odigrao 20 utakmica za Arsenal i postigao jedan gol.