PREMIJER: Teri isključen, Čelsi iščupao bod

Čelsi je mogao da zaposjedne vrh Premijer lige, ali nije, jer je u utakmici 18. kola na "Gudison parku" osvojio samo bod - 0:0.

PREMIJER: Teri isključen, Čelsi iščupao bod  Izvor: MONDO

Tako je Liverpul, uprkos nedeljnom remiju na gostovanju Arsenalu, ostao lider.

"Plavci" su u meč ušli kao veliki favoriti, ali su od 35. minuta igrali sa desetoricom, jer je zbog udaranja Leona Osmana na sredini terena direktan crveni karton dobio Džon Teri.

Menadžer Čelsija Luis Felipe Skolari je na teren poslao tim sa samo jednim napadačem, Nikolasom Anelkom, dok je Didije Drogba ostao na klupi, na kojoj je sjedio i Branislav Ivanović.

Međutim, već na poluvremenu je brazilski stručnjak izvršio dvostruku izmjenu i "u vatru" ubacio upravo reprezentativce Obale Slonovače i Srbije, umjesto Anelke i Džoa Kola.

U finišu utakmice je domaćin izvršio pritisak i umalo nije osvojio sva tri boda. Najbliži golu bio je u 80. i 83. minutu.

Prvo Leskot nije stigao da zakači loptu poslije akcije Beinsa i Felainija, a zatim su igrači Evertona su tražili od sudije da pokaže na centar kada je golman gostiju Čeh izbacio loptu sa gol-linije.

Ostalo je 0:0 što je Čelsiju uzastopni remi, poslije 1:1 kod kuće sa Vest Hemom. Da su "plavci" u lošoj formi svijedoči podatak da su pobijedili u samo jednoj od posljednjih pet prvenstvenih utakmica.

Tako su ostavili mogućnost Mančester junajtedu da se s njima izjednači po broju bodova ukoliko slavi u oba zaostala meča.