PREMIJER: Mančester na bod od Arsenala

Da nije Niklas Bendtner izjednačio u zaustavnom vremenu, Mančester i Arsenal danas bi bili poravnati na čelu Premijer lige.

PREMIJER: Mančester na bod od Arsenala  Izvor: MONDO

Ovako, menadžer Arsnala, Arsen Venger, može da zahvali mladom danskom napadaču, koji je golom u 90. minutu doneo bod ekipi na svom "Emirejtsu" protiv neugodne Aston Vile - 1:1 (0:1).

Vila je mogla do tri boda, a da nije ni postigla gol. To je umesto njih uradio defanzivac Arsenala Filip Senderos autogolom u 27. minutu. Remi u subotu, drugi je uzastopni za Arsenal, tako da su u samo nedelju dana prokockali pet bodova prednosti nad Mančester junajtedom.

Junajted je u zapadnom Londonu, u Fulam Roudu, pobedio domaći Fulam sa 3:0, lagano, bez muke i bez najboljih igrača na terenu...

Ser Aleks Ferguson odmarao je prve zvezde tima za revanš osmine finala Lige šampiona sa Lionom, ali su tri boda doneli ovosezonski rezervisti Hargrivs i Park.

Trku za titulu nastavlja i Čelsi, koji je nedaleko od Fulam Rouda, ulici u kojoj se nalazi i njihov stadion, "razbio" još jednog Premijerligaša iz zapadnog dela Lonodona, Vest Hem - 0:4 (0:3).

Lampard je sa penala doveo Čelsi u vodjstvo u 17. minutu, na 2:0 povećao je Džo Kol tri minuta kasnije, a već u 22. minutu bilo je 3:0. Strelac, Mihael Balak.

Ranije od ostalih na odmor je morao Frank Lampard, koji je isključen malo pre poluvremena.

I sad deset igrača na terenu, Čelsi je uspeo da poveća prednost. Konačan rezultat postavio je drugi Kol u timu, Ešli (64. minut).

Pored Mančestera i Čelsija u gostima su slavili Reding i Blekburn, a zanimljivo na oba meča presudni golovi pali su u nadokandi vremena... Jedan takav, Derbišajera mogao bi da košta otkaza menadžera Njukasla Kevina Kigena.