SERIJA A: Lijepo, ljepše, pobjeda Fiorentine!

Iličić iz slobodnajak i Volski poslije solo prodora za trijumf Viole nad Atalantom.

Gol Josipa Iličića u prvom i prelijep pogodak Rafala Volskog u finišu utakmie, bili su dovoljni za Fiorentinu da pobijedi Atalantu i oporavi se od prvog poraza u posljednjih šest koka, koji su ljubičasti doživjeli u prošlom kolu, na Sardiniji.

Fiorentina - Atalanta 2:0 (1:0).

Iličić je doveo Violu u vođstvo u 14. minutu sjajnim udarcem iz slobodnjaka, sa 20 metara. Kada je Atalanta ostala sa igračem manje na terenu, poslije isključenja Luke Ćigarinija u 81. minutu, samo pet minuta kasnije Volski je postigao divan gol poslije solo prodora i driblinga između dvojice defanzivaca tima iz Bergama.

Njega je u šansu sjajno "izbacio" Mati Fernandez.

Upravo nad Fernandezom je Ćigarini napravio faul za drugi žuti, odnosno crveni karton.

Prije toga, Atalanta je pri vođstvu ekipe Vićenca Montele od 1:0 imala dve lepe šanse za izjednačenje, ali se nije snašao kapiten i najbolji strelac kluba, Ernan Denis. I ne samo to... Atalanta je žestoko oštećena kada je golman Fiorentine Neto krvnički, kung-fu potezom, nasrnuo na napadača gostiju i umalo ga "ubio".

Sudija je to gledao i okrenuo glavnu na drugu stranu...