Nema Ronalda, nema problema!

Sa Garetom Bejlom u timu, Real Madrid lako je pobijedio Viljareal i izazvao Atletiko. Ako ništa više, "žuti" su dali gol u Madridu!

Real Madrid šest puta u posljednje tri sezone morao je da igra bez Kristijana Ronalda.

I dalje nema poraz u takvim situacijama.

Četvrtu pobjedu, uz dva remija, Madriđani su zabeležili u subotu uveče, protiv Viljareala. Bilo je 4:2 na Santijago Bernabeu stadionu u prijestonici, uz 2:1 na poluvremenu.

Kada je već u 7. minutu Hoze Dorado napravio početničku grešku i kao posljednji igrač odbrane izgubio loptu, što je surovo kaznio Garet Bejl, ličilo je na poraz "Žute podmornice".

Nedugo zatim, Bejl je asistirao Karimu Benzemi za 2:0. Pre odlaska na odmor smanjio je Mario Gaspar (43), ali neizvesnost "ubio" redovni strelac za Real u posljednje vrijeme, Hese Rodrigez (64).

Tada je došao red na bivšeg Barseloninog vunderkinda, Meksikanca Đovanija Dos Santosa, koji je iz slobodnjaka postigao divan pogodak za 3:2, igrao se 69. minut i to je bio prvi gol koji je Real primio direktno iz prekida od "El Klasika" odigranog 2012. godine, kada je strelac bio Lionel Mesi.

Međutim, sedmim golom na svom stadionu u posljednjih šest utakmica, Benzema je u 76. minutu otklonio svaku dilemu i donio Realu 11. pobjedu u 13 mečeva u Primeri, koliko je prošlo od poraza "kraljevića" u Barseloni.

Real do velikog derbija sa Atletiko Madridom, 2. marta, ima dva prilično laka zadatka u La Ligi: Hetafe i Elče.

TABELA: Real Madrid 57, Atletiko Madrid (-1) 57, Barselona (-1) 54, Atletik Bilbao (-1) 43, Viljareal 40, Real Sosijedad (-1) 36...

(MONDO, Foto: Guliver/Getty Images/Gonzalo Arroyo Moreno)