Novi šok na Old Trafordu! "Fenjeraš" uzeo bod

Golom Darena Benta u nadoknadi vremena, Fulam izborio remi sa Mančester junajtedom, 2:2!

Činjenica da je Mančester junajted u nedelju ispustio bodove protiv posljednjeplasirane ekipe lige dovoljno govori o stanju u šampionu Engleske.

Tim Dejvida Mojesa ni sa novim vezistom Huanom Matom, ni sa oporavljenim Robinom van Persijem ne uspijeva ni da podsjeti na Junajted koji je prošle i prethodnih godina osvajao titule!

To je potvrđeno i u 25. kolu Premijer lige:

Mančester junajted - Fulam 2:2 (0:1)

"Fenjeraš" Premijer lige vodio je golom Stiva Sidvela od 18. do 78. minuta. Potom su Van Persi i Majk Kerik za 80 sekundi preokrenuli rezultat, da bi gosti u nadoknadi vremena bukvalno ni iz čega stvorili šansu za gol.

Iskusni centarfor Daren Bent spretno je u 94. minutu iskoristio "otpadak" u kaznenom prostoru domaćih i glavom poslao loptu u mrežu, ispred Nemanje Vidića.

"Osvojili smo ogroman bod. Zaista sam ostao bez teksta. Uložili smo veliki trud i to nam se isplatilo", rekao je Sidvel poslije utakmice.

Junajted je u 25 kola osvojio samo 41 bod! U ovom periodu sezone nije imao lošiji učinak od kada je formirana Premijer liga. Tačnije, od sezone 1989/90!

Bilo je jasno, pa i očekivano da "đavoli" pod vođstvom Dejvida Mojesa ne igraju uspješno kao pod Aleksom Fergusonom. Ipak, utisak je da škotski stručnjak krcka i posljednje zalihe strpljenja navijača i nadređenih. Iako mu je i legendarni Ser Aleks nedavno pružio podršku.

Uzgred, Fulam je posljednji put neporažen napustio Old Traford 1959. godine...