I Štutgart ugrožen!

Mogućnost ispadanja u "cvajtu" nadvila se nad još jednim velikim njemačkim klubom. U nedelju 1:4 protiv Augzburga!

Navijači Hamburgera u subotu su spontano protestovali zbog pada njihove ekipe u zonu ispadanja iz Bundes lige, a ne bi bilo iznenađenje da istom sredstvu ubrzo pribjegnu i pristalice Štutgarta.

Popularne "švabe" u nedelju su doživjele peti uzastopni ligaški poraz, a četvrti u 2014. godini.

Ako im je protiv Bajerna kod kuće i Bajera u Leverkuzenu i sreća okrenula leđa, za 1:4 protiv Augzburga na Mercedes Benc areni nema nikakvog opravdanja.

Štutgart je bolje počeo utakmicu, ali je lako poklekao poslije prvog primljenog pogotka.

Arkadiuš Milik (35) i Andre Han (43) doneli su gostima 2:0 na poluvremenu, a poraz Štutgarta praktično je "potpisao" Vedad Ibišević, koji je u 53. minutu stavio šaku na lice protivničkog igrača i za to dobio crveni karton.

Han je tri minuta kasnije povisio na 3:0, Rauš u 62. smanjio, a Verner u 64. postavio konačan rezultat.

Augzburg (31 bod) se pobjedom probio na osmo mjesto, sa perspektivom borbe bar za plasman u Ligu Evrope, dok je Štutgart - petostruki prvak Njemačke, poslednji put 2007 - pao na 14. mjesto sa 19 bodova iz 20 kola.

Iza njega su samo Frajburg sa 18, Nirnberg sa 17 (plej-aut), Hamburger sa 16 i Ajntraht Braunšvajg sa 12 bodova (ispadanje).
(MONDO:Foto: Guliver/Getty Images/Alex Grimm)