Za upaljač u Ronaldovu glavu - 600 evra

Fudbalski Savez Španije kaznio je sa 600 evra Atletiko zbog navijača, koji su upaljačem pogodili najboljeg igrača svijeta.

Navijači Atletika iz Madrida pogodili su Kristijana Ronalda u glavu upljačem u utorak na utakmici gradskih rivala u revanš meču polufinala Kupa kralja, koji je Real dobio sa 2:0.

Portugalac je pogođen na kraju prvog poluvremena, kada je u društvu saigrača napuštao teren. On je nakon udarca pao na travu, ali na sreću nije zaradio posjekotinu.

"Atletiko zaslužuje da bude kažnjen sa 600 evra, pošto je riječ o izolovanom incidentu, koji nije izazvao nikakvu štetu i povredu igrača", navodi se u saopštenju Fudbalskog saveza Španije.

VIDEO

Ronaldo je oba pogotka na "Visente Kalderonu" postigao iz jedanaesterca, a zamijenjen u 75. minutu kada je šansu dobio Hese Rodrigez.

Real je pobjedom nad Atletikom izborio plasman u finale Kupa kralja, u kojem će se 19. aprila sastati sa Barselonom.

(MONDO, foto: Beta/AP/Andres Kudacki)