BUNDES: Jojiću trebalo 12 sekundi za gol

Miloš Jojić na debiju za Borusiju Dortmund postigao pogodak samo 12 sekundi pošto je ušao u igru!

Doskorašnji vezista Partizana na sjajan način debitovao je za Borusiju Dortmund!

Samo nekoliko sekundi pošto je ušao na teren u 68. minutu utakmice sa Ajntrahtom iz Frankfurta, reprezentativac Srbije postigao je pogodak! Iz svog prvog dodira sa loptom u Bundesligi!

Natrčao je na odbijenu loptu posle udarca Kevina Groskrojca i bez problema zatresao mrežu.

Bio je to gol za prednost "milionera" od 4:0.

VIDEO

Jojić je pogodak proslavio sa saigračima, a potom i u zagrljaju trenera Jirgena Klopa.

Prije njega, pobedu domaćinu obezbijedili su dvostruki strelac Pjer-Emerik Obamejang (10. i 21. minut) i Robert Levandovski golom iz penala u 47.

Istim rezultatom (4:0), Bajern Minhen je savladao Frajburg i napravio lijepu uvertiru za prvi meč osmine finala Lige šampiona protiv Arsenala, u sredu u Londonu.

Strelci za Bavarce bili su Dante (19), Šaćiri (34, 41) i Pizaro (88).

Zanimljivo, sastav koji je Pep Gvardiola poslao na teren od prvog minuta: Nojer – Kontento, Dante, Martinez, Rafinja – Lam – Šaćiri, Kros, Miler, Roben - Pizaro, prvi put je zajedno počeo utakmicu.

U derbiju začelja HSV je poražen u Bramšvajgu od Ajntrahta, čime je na neslavan način obilježena jubilarna 100. bundesligaška utakmica Berta Van Marvijka, trenera gostiju.

Ajntraht je u tom meču imao startu postavu sa starosnim prosjekom 25 godina i 17 dana, što je bio najmlađi tim ove sezone u prvenstvu Njemačke. Bez obzira na nedostatak iskustva, mladi fudbaleri uspjeli su da u drugom poluvremenu nadoknade zaostatak od jednog gola.

Inače, vodeći pogodak Lasoge u 23. minutu, bio je prvi koji je HSV postigao u 2014. godini!