Mesijeva majstorija za ulazak u istoriju!

Od danas, Lionel Mesi je najbolji strelac u istoriji španskog klupskog fudbala. Pogledajte kako je oborio rekord Telma Zare.

Pogledajte majstoriju Lionela Mesija sa utakmice Barselona - Rajo Valjekano.

Takozvani "mali" španski klubovi, kada dolaze na "Kamp Nou", osuđeni su na večitu defanzivu.

Spašavanje "žive" glave traje od prvog do 90. minuta. A, kada i pomislite da se otvorite i krenete u napad, to morate da uradite besprekorno, bez ijednog lošeg pasa ili prijema.

U suprotnom - dogodi vam se Lionel Mesi.

Pogledajte gol omalenog majstora fudbala za Barselona - Rajo Valjekano 2:0, već sredinom prvog poluvremena.

U 11 mečeva ove godine, Mesi je postigao devet golova i zabilježio sedam asistencija. Ovo mu je bio 227. ligaški gol. Do te brojke stigao je sa 26 godina. Legendarni Alfredo Di Stefano, ikona Real Madrida, do 227 golova stigao je u 40. godini.

Samo četvorica igrača u istoriji Primere, tj. La Lige, postigla su ovoliko golova... Računajući sva takmičenja, Mesiju je ovo bio 336. gol, čime je prestigao legendu Atletik Bilbaoa, Telma Zaru. On je, poput Di Stefana, igrao tokom pedesetih i šesdesetih godina prošlog vijeka.

Mesi je sada najbolji strelac u istoriji španskog klupskog fudbala.