Juve neumoljiv, kakva "bomba" Emersona...

Šampion stekao dvocifrenu prednost u odnosu na Romu, koja ima dva meča manje. Napoli, Parma i Livorno slavili u gostima. Basta strijelac.

Ništa novo u mečevima Juventusa na domaćem terenu - "stara dama" zna samo za pobjede.

Bufon, Pirlo i ekipa protiv Kjeva su zabilježili 12. trijumf iz isto toliko utakmica u Seriji A, čime su drugoplasiranoj Romi pobjegli na 12 bodova.

"Vučica" u nedjelju uveče dočekuje Sampdoriju, a ima i zaostalu utakmicu protiv Parme. Čak i da obje riješi u svoju korist, biće na teško dostižnih "minus šest".

Juve je protiv Kjeva lagano došao do 2:0, zatim je u drugom poluvremenu došlo do malog opuštanja, ali je autogol Kaseresa natjerao ekipu da se uozbilji i onda je Fernando Ljorente vrlo brzo postavio stvari na svoje mjesto.

Napoli se rutinskim trijumfom u Sasuolu (0:2) zadržao na putu koji vodi ka Ligi šampiona, ili makar prema kvalifikacijama za elitno takmičenje.

Vodeći gol je poslije serije propuštenih prilika postigao Blerim Džemaili, da bi Lorenco Insinje majstorski plasiranim udarcem duplirao prednost.

VIDEO

Parma se odličnom partijom u Bergamu (0:3) probila na diobu šestog i sedmog mjesta, a Livorno na Sardiniji protiv Kaljarija uzeo bodove za bijeg iz zone ispadanja.

Tok te utakmice presudno je usmjerio "grom iz vedra neba", tačnije, nevjerovatno jak i precizan šut Emersona u finišu prvog poluvremena.

Brazilski defanzivac je sa oko 40 metara "skinuo paučinu" sa gola iznenađenog Vlade Avramova.

VIDEO

Dušan Basta "upisao" je ovosezonski prvenac u dresu Udinezea.

Reprezentativac Srbije dao je vodeći gol na gostovanju u Đenovi, međutim, ni kasnijih 2:0, ni 3:1, nisu bili dovoljni da Udineze mirno privede meč kraju.

Veteran Alberto Đilardino u nastavku je sa dva pogotka donio bod crveno-plavima.