FA KUP: Arsenal se osvetio Liverpulu

"Tobdžije" na svom stadionu savladale goste sa Enfilda (2:1) i plasirale se u četvrfinale FA Kupa.

U četvrtfinalu FA Kupa neće biti odigran derbi Mersisajda. Među osim najboljih timova plasirao se Everton, ali nije Liverpul.

U nedjelju, na Emiratima:

ARSENAL - LIVERPUL 2:1 (1:0)

Pogocima Aleksa Okslejd Čemberlejna (16') i Lukasa Podolskog (47'), "tobdžije" su zakazale četvrtfinalni derbi protiv Evertona, na istom mjestu, 8. marta.

Gosti su uveli meč u neizvjesnu završnicu pogotkom Stivena Džerarda sa penala u 59. minutu. Potom su zahtijevali od Hauarda Veba da još koji put pokaže na bijelu tačku, ali se to nije dogodilo, kao što ni Danijel Ager u 86. minutu nije iskoristio "let u prazno" Lukasa Fabijanskog...

Rezultat je ostao 2:1 za domaće, čime je ekipa Arsena Vengera donekle dobila satisfakciju poslije nedavne bruke na Enfildu i ubjedljivog poraza (1:5).

Doduše, ishod uzbudljivog meča mogao je da bude i drugačiji, da je Veb i drugi put dosudio penal za Liverpul. Pogledajte u kom trenutku i procijenite da li je bio u pravu:

VIDEO

Okslejd Čemberlejn bio je, uz Rahima Sterlinga, jedan od najboljih igrača na terenu. Postigao je prvi gol i asistirao Podolskom za drugi, dodavši mu loptu sa strane na vrh peterca.

"Znali smo poslije onog poraza da ćemo morati da preokrenemo stvari na svom terenu. Moj gol nas je 'pogurao' na početku utakmice i zadržali smo dobar ritam u nastavku. Očekuje nas ogroman meč protiv Bajerna u srijedu i ovo će biti ogromna motivaciona injekcija", rekao je on poslije najbolje ovosezonske utakmice FA Kupa.