Torino "puca" na Evropu

Verona - Torino 1:3 (1:0) u posljednjoj utakmici 24. kola Serije A. Gosti napravili preokret za 12 minuta.

Ćiro Imobile izjednačio je rezultat na 1:1 iz ofsajd pozicije, ali navijačima Torina to neće smetati kada u utorak ujutru otvore novine i vide svoj tim na sedmom mjestu tabele "kalča".

Verona je povela golom Luke Tonija iz spornog penala u 36. minutu, da bi Imobile u 49, Alesio Ćerći u 53. i Omar El Kaduri u 61. minutu "nokautirali" povratnika u Seriju A, sigurno i najprijatnije iznenađenje ove sezone.

Dok se Imobile za svoj 12. gol u aktuelnom šampionatu - efikasniji su samo Rosi i Tevez - izborio iz situacije "jedan na jedan", Ćerći i El Kaduri matirali su Brazilca Rafaela udarcima sa ivice kaznenog prostora.

VIDEO

Nikola Maksimović i Marko Vešović odgledali su meč na Bentegodiju sa klupe gostujuće ekipe.

Fiorentina (44 boda) i Inter (39) trenutno okupiraju dvije pozicije sa kojih se na ljeto ide u plej-of kvalifikacija za Ligu Evrope, a biće zanimljivo vidjeti mogu li Parma (meč manje), Torino ili Verona da ih ugroze.

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images/Dino Panato)