LŠ: Barsa iskoristila poklon sudije Eriksona

Katalonci savladali Mančester siti 2:0 u gostima i napravili veliki korak ka četvrtfinalu Lige šampiona.

Fudbaleri Barselone imaće veliku prednost na svom terenu 12. marta u revanš utakmici osmine finala Lige šampiona sa Mančester sitijem.

Katalonci su u prvom duelu (i prvom zvaničnom protiv "građana") slavili 2:0 na Etihadu, velikom zaslugom sudije Jonasa Eriksona iz Švedske.

Gosti su do pobjede došli pogocima Lionela Mesija (iz penala u 54. minutu) i Danija Alveša u 94.

Sporan je upravo bio taj prvi gol Barselone, pošto je start Martina Demikelisa na Lionela Mesija bio van kaznenog prostora. Arbitar ga je, međutim, "uvukao" unutra i, ovaj put opravdano, defanzivcu Sitija pokazao crveni karton.

Poslije toga bilo je jasno da će se Katalonci vratiti na svoj Kamp nou sa prednošću.

Barselona je bila bolja veći dio meča, kontrolisala je igru, držala loptu u svom posjedu, a u 90. minutu Dani Alveš je poslije akcije sa Nejmarom pobjegao Klišiju i šutirao kroz noge Hartu za velikih 2:0.

Utakmica na Etihadu počela je veoma oprezno i čvrsto. Igrači Manečster sitija svjesno su prepustili inicijativu rivalu i strpljivo čekali svoje šanse, međutim, kada su ih dočekali - nisu ih realizovali.

Prvo Alvaro Negredo u 15. minutu, poslije sjajnog dodavanja Davida Silve kroz sredinu, između dvojice igrača Barselone, međutim, centarfor "građana" otišao je previše iskosa i uspio je jedino da šutira paralelno sa golom.

Drugu šansu domaći igrači imali su, takođe, u prvom poluvremenu. Opet je "zakuvao" Silva, centaršutom iz prekida poslije kojeg je nastala velika gužva pred golom gostiju, ali je Viktor Valdes uz dosta muke uspio da dođe do lopte.

Uslijedio je zatim odmor, pa šok za "građane" zbog penala i isključenja, ali su mogli da se vrate u život u 77. minutu.

David Silva je ovaj put imao drugačiju ulogu. Školski je primio loptu na grudi i šutirao iz voleja poslije lijepog dodavanja Zabalete iz prve, ipak, Valdes je odličnom intervencijom uspio da uhvati loptu.

Taj promašaj bio je i kraj nadanja domaćih navijača...

MANČESTER SITI: Hart, Zabaleta, Kompani, Demikelis, Kliši, Navas (57. Nasri), Ture, Fernandinjo, Kolarov (57. Leskot), Silva, Negredo (74. Džeko).

BARSELONA: Valdes, Alveš, Pike, Maskerano, Alba, Buskets, Ćavi, Inijesta, Fabregas (86. Roberto), Mesi, Sančez (Nejmar 74).