LE: Poklon "dami" i poraz Totenhema

Trabzon je mogao do mnogo boljeg rezultata u Torinu, ali mu sudije poništile čist gol. Totenhem poražen u Ukrajini, asistencija Đuričića.

Prvi meč šesnaestine finala Lige Evrope odigran je na Saturn areni u Kaspijskom. Anži je ugostio Genk i poslije 90 minuta nije bilo golova. Belgijaci su u prednosti pred revanš, manje zbog rezultata, više zbog činjenice da trener ruskog tima Gadži Gadžijev neće moći da račina na Ilju Maksimova. Vezni igrač Anžija je u 89. minutu dobio crveni karton.

Fiorentina je završila veći dio posla u dvomeču sa Esbjergom. "Ljubičasti" su pobijedili u Danskoj 3:1 i stekli lijepu prednost pred revanš koji se za sedam dana igra na stadionu Artemio Franki u Firenci.

Sve je bilo riješeno poslije prvog poluvremena. Matri, Iličić i Akvilani bili su strijelci za goste, dok je jedini pogodak, i to izjednačujući za Esbjerg postigao Austrijanac Martin Pušić.

Juventus je odlično odigrao prvo poluvrijeme protiv Trabzona, kada je i poveo preko Osvalda u 16. minutu. Ali, u drugom dijelu imao je pomoć sudija, koje su Turcima poništile čist pogodak za izjednačenje, smatrajući da je lopta prije toga napustila teren.

Kapitalnih 2:0 "staroj dami" obezbijedio je Pol Pogba u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Dinamo iz Kijeva je zbog nereda i vanrednog stanja u prestonici Ukrajine igrao kao domaćin u Nikoziji i nije se lijepo proveo protiv Valensije. "Slijepi miševi" su u finišu utakmice postigli dva gola i došli do odlične prednosti pred drugu utakmicu.

Benfika je u Solunu pobijedila PAOK 1:0, ali poslije poklona sudija. Lima je bio metar u ofsajdu kada mu je Filip Đuričić spustio loptu za gol. Đuričić i Miralem Sulejmani bili su u startnoj postavi, dok su Ljubomir Fejsa i Lazar Marković šansu dobili u drugom dijelu.

Utakmicu u Dnjepropetrovsku, gdje je gostovao Totenhem, obilježili su promašaji na obje strane. Ipak, domaćin je golom Konopljanka sa bijele tačke trijumfova 1:0.

Revanš utakmice šesnaestine finala Lige Evrope igraju se 27. februara.

Anži - Genk 0:0

Dnjepar - Totenhem 1:0 (0:0)