NJU DELHI: Bozoljac ne staje

Srpski teniser izborio plasman u polufinale čelindžera u glavnom gradu Indije, gdje će se sastati sa prvim nosiocem.

Ilija Bozoljac ostvario je novu pobjedu na turniru u Nju Delhiju.

U četvrtfinalu je savladao Ilju Marčenka iz Ukrajine sa 2:0, po setovima 6:4, 7:6 (9:7).

Srpski reprezentativac će se za ulazak u finale boriti sa prvim nosiocem Aleksandrom Nedovjesovim iz Kazahstana, koji je eliminisao Lukasa Pujea iz Francuske (6:2, 6:4).

Bozoljac odlično poznaje rivala, jer je i prošle nedjelje igrao sa Nedovjesovim u polufinalu čelindžera u Kalkuti i dobio ga poslije preokreta - 0:6, 7:5, 6:3. Nakon toga on je slavio u finalu i osvojio titulu, prvu poslije 2008. godine.

Turnir u Nju Delhiju igra se za nagradni fond od 100.000 dolara, a pobjednik će zaraditi 100 ATP poena i novčanu nagradu od 14.400 dolara.

(MONDO, Foto: Guliver/Getty images/Christopher Lee)