PREMIJER: "Murinjovska" pobjeda Čelsija!

U trećem minutu sudijske nadoknade, dakle u 93. Čelsi je postigao gol i osvojio veoma važna tri boda protiv Evertona.

Tako se osvajaju titule! Tako titule osvaja Žoze Murinjo!

Igrao se treći od ukupno pet minuta sudijske nadoknade na Stamford bridžu. Frenk Lampard je izveo prekid, iskosa sa lijeve strane, ubacio je loptu u šesnaesterac, Džon Teri ispružio nogu i prevario Tima Hauarda! Ili je to možda bio autogol golmana Evertona?

Svejedno! Čelsi - Everton 1:0 (0:0)!

Možete da ga volite ili mrzite, ali Žoze Murinjo zna, umije i sprovodi u djelo većinu svojih zamisli i ideja kako doći do uspjeha.

U fudbalu se ne računa posjed lopte, šanse, korneri... Samo golovi. A Čelsi je protiv nikad boljeg Evertona na Stamford bridžu postigao jedan, uz neophodnu dozu sreće.

Da li se to čuju šampionska zvona u jugozapadnom dijelu Londona?

Rano je, naravno, za takve zaključke, ali kad Čelsi uspije da dobije utakmicu u kojem je imao manji posjed lopte od rivala, doduše i više prilika pred njegovim golom, onda se mora istaći da "plavci" izbijaju u prvi plan kada je riječ o favoritima za titulu.

Sreća... Sreća je taj nevidljivi faktor. Everton, a posebno njegov golman Tim Hauard. Briljantno je branio, spasao siguran gol kada je u šansi bio Bane Ivanović, a onda je primio gol u samom finišu meča. Kao nekada u onoj zabavi "Igre bez granica" - ometao ga je Džon Teri. I defanzivac Čelsija je uspio u namjeri.

Arsenal je zgromio Sanderlend 4:1 i nastavio je da diše za vratom Čelsiju.

"Tobdžije" su ispalile plotune u čast legende kluba, Holanđanina Denisa Bergkampa, kome je pred meč otkriven spomenik ispred stadiona u sjeveroistočnom dijelu Londona.

"Arsenal je uvijek u mojim mislima. Ovdje sam proveo fantastične godine, pa i dalje imam ambicije da budem dio ovog kluba", rekao je Bergkamp upitan da li bi prihvatio neku funkciju u Arsenalu.

Arsenal je "sredio" Sanderlend još u prvih 45 minuta. Dva gola Olivijea Žirua, potom Tomaša Rosickog za visokih 3:0 pred odmor. A sve je to ostvareno bez Mesuta Ozila koji nije bio ni u protokolu!

U nastavku još jedan gol za Arsenal, strijelac Loren Košćelni (njegov prvi prvenstveni gol ove sezone, baš kao i Rosickom), a čast "crnih mačaka" spasao je Emanuele Đakerini.

VIDEO

Mančester siti se dugo mučio da otključa bravu Stouka. Uspio je 20 minuta prije kraja. Strijelac? A ko drugi, nego najvažnija figura u redovima "građana" - Jaja Ture.