BUNDES: Buđenje HSV-a - i to protiv Dortmunda

Poslije sedam vezanih poraza fudbaleri Hamburga predvođeni novim trenerom Mirkom Slomkom nadigrali Borusiju Dortmund (3:0).

Pitali su se mnogi kako to da se Hamburg nalazi na pretposljednjem mjestu Bundeslige, kada po imenima igrača ima tim zvučniji od mnogih rivala u Njemačkoj.

Čini se da je problem bio u treneru.

Poslije sedam uzastopnih poraza, HSV je prošlog vikenda otpustio Berta van Marvajka i angažovao Mirka Slomku, a promjena je odmah donijela rezultat.

Hamburg je u 22. kolu njemačkog prvenstva nadigrao vicešampiona Njemačke i prošlogodišnjeg finalistu Lige šampiona Borusiju Dortmund - 3:0.

Sjajnu partiju pružio je asistent i strijelac Pjer-Mišel Lasoga, ali će se ova utakmica prepričavati prije svega zbog pogotka Hakana Čalhanoglua u nadoknadi utakmice, kada je "opalio" po lopti iz slobodnog udarca sa oko 40 metara!

Pustili su ga igrači Borusije da šutira, a on ih natjerao da zažale.

Pogledajte tu majstoriju!

Domaćin je poveo u 42. minutu golom Jiračeka, a na 2:0 povisio je Lasoga u 58.

Nekadašnja velika nada srpskog fudbala Slobodan Rajković odigrao je cijeli meč za HSV, što je bio njegov prvi nastup ove sezone. S obzirom da je golman Rene Adler ostao nesavladan, treba očekivati da 25-godišnji štoper sve češće bude u timu.

S druge strane, Miloš Jojić je bio među rezervama Borusije, ali nije ulazio u igru, dok je Neven Subotić od ranije povrijeđen.

Borusija je ovim porazom ugrozila treće mjesto na tabeli, odnosno direktan plasman u Ligu šampiona naredne sezone, pošto sada ima samo bod više od Šalkea.

Što se tiče ostalih mečeva igranih ove subote, ponovo su se istakli fudbaleri Nirnberga koji su upisali i četvrtu pobjedu u drugom dijelu sezone.

Prvi dio završili su bez pobjede, a onda su u pet mečeva slavili četiri puta, uz jedan poraz, što im je donijelo bijeg iz zone ispadanja i trenutno su 12. na tabeli.

Nova "žrtva" Nirnberga bio je "fenjeraš" Ajntraht Braunšvajg, poslije preokreta - 2:1.

Utakmica je sjajno počela po goste, pošto je Per Nilson dobio crveni karton u 33. minutu. Brojčanu nadmog igrači Ajtrahta iskoristili su da povedu u 35. minutu, golom Dominika Kumbea.

Isti igrač, međutim, samo pet minuta kasnije nije iskoristio penal.

Nirnberg je šokirao goste ubrzo po povratku sa odmora, pošto je preokrenuo rezultat za samo dva minuta. Strijelci su bili Hiroši Kijotake i Toma Pehart, a dvostruki asistent Josip Drmić.

U nastavku meča obje ekipe su imale po penal, ali udarac sa bijele tačke za Ajntraht nije realizovao Bičkarić u 63, a za Nirnberg Kijotake u 68. minutu.

Za razliku od Nirnberga koji je u dobroj formi, drugoplasirani Bajer Leverkuzen nastavio je sa lošim rezultatima.

"Aspirindžije" su poslije debakla u Ligi šampiona i poraza od Pari Sen Žermena na svom terenu (0:4) u prvom meču osmine finala, doživjeli i drugi uzastopni poraz u prvenstvu Njemačke. Poslije Šalkea, Bajer je savladao i Volfsburg - 3:1.