PREMIJER: Runi "ljepoticom" proslavio ugovor

Napadač Mančester junajteda postigao lijep gol za 2:0 protiv Kristal Palasa i na sjajan način obilježio jubilej u dresu "đavola" i novi ugovor.

Fudbaleri Mančester junajteda prekinuli su niz od tri utakmice bez pobjede (dva remija i poraz), pošto su u subotu u 27. kolu Premijer lige u Londonu savladali Kristal Palas 2:0.

Tri boda "crvenim đavolima" donijeli su Robin van Persi udarcem sa bijele tačke u 62. i Vejn Runi "bombom" šest minuta kasnije.

Runi je tim pogotkom obilježio svoj 300. nastup za Mančester junajted u Premijer ligi, ali i proslavio nedavno dogovoren novi unosan ugovor.

VIDEO

Dugo je trajao otpor igrača Kristal Palasa, ali je onda Maruan Šamak na ivici kaznenog oborio Patrisa Evru i omogućio gostima da povedu iz penala. Neumoljiv je bio Van Persi.

Pogodak Runija samo nekoliko minuta kasnije omogućio je Junajtedu sigurnost da mirno privede meč kraju, iako gostujući fudbaleri nisu pružili ubjedljivu partiju.

Odigrali su taman koliko im je bilo potrebno za, što bi se reklo, rutinsku pobjedu i lijepu uvertiru pred prvi meč osmine finala Lige šampiona protiv Olimpijakosa u utorak u Grčkoj.

Kristal Palas će i dalje mučiti glavobolja zbog borbe za opstanak u ligi. Trenutno su na dva boda od zone ispadanja.

(MONDO, foto: Beta/AP/Sang Tan)