Nove brige za Mihu, Milan slavio u Đenovi

Poslije gostovanja Romi, fudbaleri Sampdorije poraženi u subotu i od Milana, na svom stadionu (0:2).

Duel timova Siniše Mihajlovića i Klarensa Sedorfa, nekadašnjih saigrača u Sampdoriji, neće ostati srpskom treneru u lijepom sjećanju.

Pobjednik meča Sampdorija - Milan u Đenovi bio je tim iz Lombardije. Gosti su osvojili tri boda pogocima Adela Tarabta (u 12. minutu) i Adila Ramija (58').

Mihajlović će imati razlog da se nasamo obrati i rezervisti Maksiju Lopezu, koji je ušao u igru u 56. minutu, a već u 72. otišao u svlačionicu, jer mu je sudija Danijele Doveri tada pokazao žuti, pa crveni karton, zbog prigovora.

"Rosoneri" su trijumf obezbijedili golom Ramija, kojem je prethodio duel napadača gostiju Đampaola Pacinija sa domaćim golmanom, Da Kostom. Domaći su tražili faul, a arbitar je pokazao rukom ka centru terena.

Domaći su se žalili na rad sudije i u navedenom 72. minutu, kada je Eder istrčao "jedan na jedan" sa golmanom Milana, Markom Amelijom, a čuvar mreže pokupio loptu, pa njega. Tada je Maksi Lopez zbog prigovora i isključen.

Arbitar Doveri je, očekivano, ispraćen zvižducima poslije meča.

Spski internacionalac Nenad Krstičić odigrao je 81 minut za Sampdoriju. Na terenu su od srpskih fudbalera bili i Boško Janković, strijelac gola za Veronu, Dušan Basta, koji je odigrao cijeli meč za Udineze protiv Atalante, Zdravko Kuzmanović, koji je igrao iza napadača Intera u remiju sa Kaljarijem u Milanu (1:1)...

Jedan od heroja gostujućeg tima na "Đuzepe Meaci" bio je i srpski golman Vlada Avramov, koji je nekoliko puta efektnim odbrana sačuvao svoj gol. Igrao je i Ivan Radovanović, za Kjevo, od 79. minuta.