PRIMERA: Realov vikend od DEVET bodova!

Real Madrid nije mogao da poželi bolji rasplet: pobjeda, pa porazi Barselone i Atletiko Madrida!

Kakav vikend za Real Madrid!

Klub koji je do skoro kaskao za vodećim tandemom Primere, od ove večeri je usamljeni lider šampionata - trio je ušao poravnat u 25. kolo La Lige, a onda...

Real je u subotu pobijedio Elče, Barselona potom kasno uveče poražena od Real Sosijedada, da bi priča bila završena u nedelju uveče porazom Atletiko Madrida od Osasune.

U vatrenoj Pamploni, Osasuna je taktički razbila favorita i za poluvrijeme prekinula jako neprijatan niz od tri uzastopna poraza na "El Sadaru" od crveno-bijelih.

Osasuna - Atletiko Madrid 3:0 (3:0). Strijelci Kehudo u 6, Armenteros u 21. i Tores u 42. minutu.

Sada, Real ima 63, a Barsa i Atletiko po 60 bodova.

U sljedećem kolu sastaju se Atletiko Madrid - Real Madrid.

Poput Barselone, koja je dobila meč osmine finala Lige šampiona u gostima, protiv Mančester sitija, a potom stradala u Primeri, i Atletiko je doživio sličnu sudbinu. Momci Dijega Simeonea neletjeli su na minu već u 6. minutu kada ih je Osasuna prevarila taktički, na "foru", iz prekida, što je inače Simeoneov specijalitet.

Kada je "pao" taj gol, ubrzo je svima na stadionu bilo jasno da gost nema energije za preokret.

Prije ovog meča, Dijego Kosta imao je 21 postignut pogodak, koliko i cijeli tim iz Pamplone, ali je na terenu viđeno nešto sasvim drugačije - dominacija domaćeg tima, nošena frenetičnim navijanjem publike.

Na 2:0 povisio je Armenteros divnim golom, a onda udarac glavom Toresa za 3:0 i klasični nokaut u prvoj rundi.

Ovo je bio drugi poraz Atletika u tri kola, poslije onog koji su "jorganždije" doživjele u Almeriji, na prethodnom gostovanju (2:0). Takođe dva poraza u tri kola doživjela je i Barselona, što je Real iskoristio i prvi put se osamio na čelu tabele od posljednje kola u sezoni 2011/12, kada je i bio šampion!