JSL: Sloboda u 90. do tri boda u Subotici

Sloboda pobijedila Spartak u Subotici 1:0, golom u 90. minutu, u posljednjoj utakmici 16. kola Jelen Superlige Srbije.

Dva puta po 0:0, dva puta po 1:0, po jednom 1:1 i 2:1 i dva puta po 2:1.

To su rezultati utakmica prvog kola proljećnog dijela prvenstva JSL ili 16. kola u sezoni. Dakle, samo 11 golova u cijelom kolu, odnosno na osam mečeva!

U srijedu u Subotici, gdje su se sastali Spartak i Sloboda iz Užica, pobjeda gostiju 1:0, koji su imali više sreće. Trijumf je ostvaren u samom finišu meča, kada je Miloš Žeravica zatresao mrežu domaćina, a koji minut prije toga Spartak je pogodio prečku.

Te dvije ekipe trebalo je da se sastanu u subotu, ali je stanje terena u Subotici bilo užasno, pa je odlučeno da bude odložen za srijedu, odnosno danas.

Nemamo mnogo da vam prenesemo od detalja utakmice u Subotici.

Spartak je imao odličnu šansu u prvom poluvremenu, kada je Aleksandar Nosković tukao glavom iz blizine, poslije centaršuta Andreja Mrkele, ali je Dejan Ranković spasao gol.

Slična situacija viđena je i u drugom poluvremenu, opet ispred gola gostiju. Mrkela je ponovo dobro centrirao, a pokušaj Dina Šarca glavom ponovo je osujetio golman Slobode.

U finišu meča prečka je bila saveznik gostiju, kada je poslije kornera šutirao Kovačević.

I kada su svi očekivali da meč bude završen bez golova, Miloš Žeravica je iskoristio glupost odbrane Spartaka i u prvom minutu sudijske nadoknade postigao pogodak, čime je donio izuzetno važna tri boda Užičanima u borbi za opstanak.