Hajrović "žrtvovan" zbog taktike

Ofanzivac Galatasaraja i Bosne i Hercegovine Izet Hajrović morao je pod tuš već u 30. minutu meča sa Čelsijem (1:1) odlukom trenera Roberta Manćinija.

Svi ljubitelji fudbala u BiH su do tada mogli da vide dobro izdanje igrača "zmajeva", koji je u nekoliko navrata "dalekometnom" paljbom zaprijetio golmanu londonskog kluba Petru Čehu u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.

Međutim, četvrti arbitar je podigao zastavicu u 30. minutu i pokazao na izmjenu igrača s brojem 14 odnosno Hajrovića.

Obzirom da nije bila riječ o povredi i da se takva praksa ne događa previše često, bilo je jasno da Italijan nije zadovoljan njegovom igrom ili da je riječ o iznenadnoj promjeni taktike.

''Dvoumio sam se da Hajrovića stavim od početka ili ne, mislio sam početi sa Jektom (ušao umjesto Izeta op.a.), ali je to moglo biti previše ofanzivno. Bilo je četiri ili pet igrača koji su konkurisali za izmjenu, ali ja sam izabrao Hajrovića, nije imao lošu utakmicu, ali mi je trebao igrač u sredini terena'', objasnio je Manćini nakon remija u Istanbulu (1:1).

Trener turskog šampiona relativno je zadovoljan konačnim ishodom protiv Čelsija.

''Ovo je dobar rezultat za nas. U drugom poluvremenu smo igrali jako dobro, ali nas je koštala slaba igra u prvom dijelu kada smo igrali sa puno straha i napravili smo tri ili četiri greške''.

Italijan smatra da su njegovi igrači bili bliži trijumfu.

''Nedostajalo nam je malo sreće da postignemo i drugi pogodak jer smo zaista igrali sjajno u drugom poluvremenu. Iako imamo još uvijek mnogo poštovanja prema Čelsiju, sa mnogo samopouzdanja idemo na revanš na Stamford Bridž. Nadamo se prolasku u četvrtfinale''.

(MONDO, foto: Gulliver/Getty Images, Michael Regan)