LE: Totenhem izbjegao "blamažu"

"Pijevci" gubili u Londonu od Dnjepra 0:1, ali su uspjeli da slave 3:1 i prođu u osminu finala. Tamo će i Benfika, Juventus, Valensija, Fiorentina...

Nije bilo iznenađenja u drugoj grupi revanš mečeva šesnaestine finala Lige Evrope.

Nijedan klub nije ispustio prednost iz prvog meča, a jedino je Anži uspio da poslije 0:0 na svom terenu slavi kao gost u Belgiji protiv Genka.

Juventus je opravdao ulogu favorita protiv Trabzonspora i sa novih 2:0 prošao u osminu finala. Tamo će se naći i Fiorentina koja je poslije 3:1 u Danskoj odigrala 1:1 sa Esjbjergom u Firenci, s tim da su gosti izjednačili u posljednjim trenucima utakmice.

Upravo te dvije ekipe sastaće se u narednoj rundi.

Najviše uzbuđenja viđeno je u Londonu, gdje je Totenhem gubio od Dnjepra od 48. minuta, ali je uspio da dođe do potrebna tri gola. U tome im je pomogao i crveni karton strijelca za goste, Zozulje, u 63. minutu. Prethodno je Eriksen u 56. izjednačio, a potom Adebajor sa dva gola (65. i 69) odveo "pijevce" dalje.

Benfika je u Lisabonu još jednom pobijedila PAOK. Poslije solunskih 1:0, ovaj put postigli su dva gola više, a posljednji je djelo Lazara Markovića koji se lijepo snašao u situaciji "jedan na jedan" sa golmanom gostiju i savladao ga udarcem iz prve, u skoku.

Dobro izdanje imao je i budući fudbaler Ajaksa Nemanja Gudelj, čiji je centaršut iz kornera omogućio Viergeveru da u 19. minutu dovede AZ u prednost protiv Slovan Libereca za ukupnih 2:0. Česi su do kraja uspjeli da izjednače, ali ne i da postignu gol koji bi ih odveo među 16 najboljih u takmičenju.

Ukrajinski Černomorec, koji je u kvalifikacijama eliminisao Crvenu zvezdu, zaustavljen je u Lionu. Poslije 0:0 u Odesi, Francuzi su slavili golom Lakazete deset minuta prije kraja. Milan Biševac je odigrao cijeli meč za domaći tim.