PREMIJER: Adebajor vuče "pijevce"

Iskusni napadač Totenhema sjajno asistirao Robertu Soldadu za jedini gol u pobjedi protiv Kardifa i ostanak na petom mjestu.

Emanuel Adebajor igra kao preporođen pod vođstvom Tima Šervuda!

Od kada je Totenhem sa mjesta trenera smijenio Andrea Viljaš-Boaša, a njegov nasljednik Tim Šervud u tim vratio Adebajora, 30-godišnji centarfor igra kao "lud".

U 12 premijerligaških utakmica pod komandom novog trenera, postigao je osam golova i asistirao za tri.

Ove nedjelje, u 28. kolu prvenstva Engleske, Adebajor nije zatresao mrežu, ali je sjajnim dodavanjem kroz odbranu Kardifa to omogućio Robertu Soldadu u 28. minutu.

VIDEO

Ispostavilo se da je to bio jedini pogodak u zasluženoj pobjedi londonskih "pijevaca", koji su zadržali peto mjesto na tabeli, koje vodi u Ligu Evrope naredne sezone.

Fudbaleri Noriča uspjeli su u Birmingemu samo da razljute igrače Aston Vile, koji su poslije gola Vesa Hulahana u 3. minutu za 0:1 postigli četiri gola za ubjedljivu pobjedu.

Zanimljivo, Hulahan je tokom januara bio blizu prelaska u Aston Vilu.

Domaćin je preokrenuo golovima Kristijana Bentekea u 25. i 27. minutu, a do odlaska na odmor pogodili su Leandro Bakuna (37) i Sebastien Basong u 41, ali u pogrešnu mrežu.

Svonsi je na svom terenu dugo kontrolisao tok utakmice protiv Kristal Palasa i čuvao 1:0 iz 25. minuta, kada je pogodio Džonatan De Guzman, ali su u finišu meča gosti iz Londona iskoristili penal, a onda i brojčano nadmoćniji umalo došli do sva tri boda.

Doduše, penal u 83. minutu koji je u gol pretvorio Glen Marej dosuđen je greškom sudije, pošto je Čiko prekršaj napravio van kaznenog prostora. Španac je tom prilikom dobio i crveni karton.