U-19: Srbija golom Belića savladala BiH

U drugoj prijateljskoj utakmici U-19 reprezentacija Bosne i Hercegovine i Srbije, gostujuća selekcija slavila je sa 1:0 u Gradačcu.

Trenutak odluke desio se u 55. minutu, kada je akciju gostiju golom krunisao fudbaler OFK Beograda Luka Belić. Ovo je bio jedini pogodak na utakmici, čime su aktuelni evropski šampioni stigli do trijumfa nad odgovarajućom selekcijom BiH.

U prvom poluvremenu reprezentacija Srbije imala je bolje prilike, ali nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka.

Prvu šansu na utakmici oko 1.000 gledalaca na stadionu "Banja Ilidža" u Gradačcu vidjelo je u 12. minutu. Slobodan udarac sa 25 metara izveo je Saša Lukić, ali je golman selekcije BiH Goran Karačić odlično intervencijom sačuvao svoj gol.

Osam minuta kasnije pokušao je i Luka Luković sa preko 20 metara, ali je Karačić ponovo bio siguran i loptu izbacio u korner.

Mogli su "zmajići" kazniti promašaje Srbije minut prije kraja prvog dijela igre. Almir Aganspahić izašao je "oči u oči" sa golmanom Srbije Borisom Radunovićem, ali je gostujući čuvar mreže osujetio njegov pokušaj.

U drugom poluvremenu viđena je obostrano otvorena utakmica, sa nekoliko dobrih prilika na obje strane, ali sem već opisanog pogotka, mreže se nisu tresle.

BIH U-19 - SRBIJA U-19 0:1 (0:0)

Strijelac: 0:1 Belić (55).
Stadion: “Banja Ilidža“ u Gradačcu.
Gledalaca: 1000.
Sudija: Velimir Drinić (Modriča).
Žuti kartoni: Luković, Miketić, Bosanac, Belić (Srbija).

BIH: Karačić (od 89. min. Trklja), Halilović (od 64. min. Duraković), Čivić (od 89. min. Buljić), Jurilj (od 73. min. Isić), Memija, Mihojević (od 89. min. Ratković), Burović (od 64. min. Bašić), Radovac, Kuzmanović (od 80. min. Dedić Mešanović), Hairlahović, Aganspahić (od 55. min. Handžić). Selektor: Toni Karačić.

SRBIJA: Radunović (od 46. min. Stojković), Brajović (od 46. min. Radonjić), Stevanović, Fimić (od 46. min. Čiča), Grujić, Lukić (od 58. min. Miketić), Mihojević (od 58. min. Bosanac), Bogosavac, Iličić (od 46. min. Radojević), Luković (od 74. min. Vulić), Zukanović (od 46. min. Belić). Selektor: Veljko Paunović.