Barsa "sa svoje polovine" do titule prvaka

Spektakularan gol u finalu Lige šampiona za mlade timove: Barselona - Benfika 3:0, POGLEDAJTE!

Kakav način da se dokusuri rival u finalu Lige šampiona:

Jedan od tri gola u finalnoj utakmici sa Benfikom mladi fudbaleri Barselone postigli su sa svoje polovine. Na kraju, u meču za trofej Lenarta Johansona, 3:0 za španski tim, koji je stigao do prve titule prvaka Evrope u konkurenciji timova do 19 godina.

Barsa je razbila Benfiku koja je u petak razbila Real Madrid rezultatom 4:0, dok su Katalonci u svom polufinalu ovog svojevrsnog "Fajnal-fora" na obala Ženevskog jezera tesno dobili Šalke, rezultatom 1:0.

Finalni turnir odigran je u nestvarnom Sportskom centru kraj sjedišta UEFA, u Nionu, na stadionu kapaciteta 7.200 mjesta, "Stad Kolore". U tom sportskom centru odsjela je reprezentacija Turske tokom EURO 2008.

Strijelac majstorskog gola bio je zapravo dvostruki strelac Munir El Hadadi, a prvi gol na meču dao je Rodrigo Tarin još u 9. minutu. El Hadadi je pogađao u 33. i 87. minutu.

BARSELONA: Ondoa - Godsvil, Rijera (kapiten), Kintilja, Tarin - Ortega, Enguene (Huan Antonio 72), Kaptum (Ebvele 90), El Hadadi (Rolon 90) - El Urijači, Traore.

BENFIKA: Graka - Rafael Ramos, Žoao Nunješ (kapiten), Aleks Alfijate (Žooao Gomeš 83), Reboko - Žilson Košta (Ildeberto Pareira 64), Eštrelja, Rokinja, Romario Balde - Gončalo Gedeš, Nuno Santoš.
(MONDO:Foto: Guliver/Getty Images/Philipp Schmidli)