Jojić i "milioneri" čekaju Bajern u Berlinu

Borusija sigurna u prvom polufinalu Kupa Njemačke - 2:0 protiv Volfsburga na Vestfalenu.

Borusija Dortmund "za dlaku" je eliminisana od Reala u četvrtfinalu Lige šampiona, ali je to nije demoralisalo.

Tim Jirgena Klopa prvo je u derbiju Bundes lige deklasirao Bajern na Alijanc areni, a zatim prošao u finale Kupa Njemačke, savladavši Volfsburg 2:0 (2:0) na svom stadionu.

Pobjedu je u 12. minutu najavio Henrik Mkitarjan, a konačan rezultat u finišu prvog poluvremena postavio Robert Levandovski. "Vukovi" su u finišu mogli makar da ublaže poraz, ali nisu bili dovoljno spretni u kaznenom prostoru domaćina.

VIDEO

Miloš Jojić odigrao je svih 90 minuta i pružio vrlo dobru partiju. Srpski "vezista" učestvovao je u akciji kod pogotka Levandovskog, koji je Poljaku bio jubilarni, stoti u žuto-crnom dresu.

VIDEO

Protivnik Borusije u finalu (17. maja u Berlinu) biće pobjednik utakmice Bajern - Kajzerslautern, koja se u srijedu igra na Alijanc areni.

Bavarci su prošle sezone osvojili trofej pobjedom nad Štutgartom - 3:2.

(MONDO, Foto: Beta/AP/Frank Augstein)