Arsenal pao i ustao, majstorija Žirua

"Tobdžije" napravile preokret u malom gradskom derbiju protiv Vest Hema - 3:1 (1:1) i potisnule Everton sa četvrtog mjesta.

Važna pobjeda Arsenala, u nastojanju da se plasira u kvalifikacije za Ligu šampiona i održi seriju nastupa u elitnom kontinentalnom takmičenju - kada je već titula ostala izvan domašaja.

Vest Hem je iz jedne od opasnih kontri u prvom poluvremenu stigao do vođstva (kumovao je tome neizbježni Loran Košelni), ali su "tobdžije" ekspresno izjednačile i u nastavku zasluženo stigle do bodova.

Arsenal - Vest Hem 3:1 (Podolski 44, 78, Žiru 55 - Džarvis 40)!

Tim Arsena Vengera sa 67 bodova je izbio na četvrto mjesto i održao korak sa Evertonom (66, meč manje).

Takva situacija na tabeli mogla bi da potraje samo 24 sata, jer će se "karamele" u srijedu vratiti na poziciju iza vodećeg trija, čak i ako samo remiziraju sa Kristal Palasom na Gudisonu...

Potez utakmice na Emirejtsu u utorak uveče svakako je izveo napadač Arsenala Olivije Žiru, koji je majstorski umirio dugu loptu Vermalena i drugim dodirom matirao golmana Adrijana za preokret na 2:1.

Uživajte u njegovom 14. premijerligaškom golu ove sezone!

VIDEO

Sve dileme otklonio je Lukas Podolski, koji je sa dva pogotka reprizirao svoj učinak iz drugog kola, kada je Arsenal slavio rezultatski identičnu pobjedu nad Fulamom.

TABELA POSLE 34. KOLA: Liverpul 77, Čelsi 75, Mančester siti (-2) 70, Arsenal 67, Everton (-1) 66, Totenhem 60, Mančester junajted (-1) 57, Sautempton 48, Njukasl 46...

(MONDO, Foto: Beta/AP/Kirsty Wigglesworth)