Kragujevac skoro opstao, tresu se Rad i Javor!

Ukoliko Donji Srem ne izgubi, a Sloboda pobedi u poslednjem kolu, u sredu, ispašće Rad i Javor. Bekvalac ponovo uspeo posle skandalozne utakmice u Novom Pazaru.

Kragujevac skoro opstao, tresu se Rad i Javor! Izvor: MN PRESS

Radnički iz Kragujevca je na gostovanju u Novom Pazaru pobedio rezultatom 1:0 golom Darka Spalevića u 52. minutu i uvećao šanse za opstanak u ligi. Radnički se tom pobedom popeo na 12. mesto na tabeli sa 31 bodom i ima tri, odnosno pet bodova više od ekipa koje se bore za opstanak.

Utakmica u Novom Pazaru je u dva navrata prekidana zbog nereda domaćih navijača, koji su u teren ubacivali baklje i vređali Fudbalski savez Srbije. Sudija Milenko Vukadinović je posle drugog incidenta naredio da se isprazni deo tribine na kojoj su bili smešteni domaći navijači.

U završnici utakmice zbog ofsajda poništen je gol Novog Pazara, a nakon toga su navijači domaćih pokušali da preko novinarske lože dođu do članova uprave, zbog čega su se sukobili s redarima.

Jagodina je na svom terenu odigrala nerešeno 1:1 sa Javorom. Domaći su poveli golom Milana Djurića u 23. minutu, a izjednačio je Marko Docić u 49. minutu.

Ekipa Mladena Dodića je treća na tabeli sa 47 bodova i ima tri više od Vojvodine i Čukaričkog, a Javor je pretposlednji sa 26 bodova.

Donji Srem je na svom terenu odigrao bez golova sa Slobodom i pao na 13. mesto na tabeli sa 29 bodova, ali se i dalje nalazi u bezbednoj zoni. Sloboda je sa bodom manje ostala na 14. mestu koje vodi u baraž za opstanak u ligi.

Voždovac je na svom terenu pobedio Rad sa 2:1 i umanjio mu šanse za opstanak u ligi. Domaći su poveli u 27. minutu preko Nemanje Obradovića, a izjednačio je iz penala kapiten Branislav Milošević u 63. minutu. Konačan rezultat postavio je Mario Božić iz penala.

Voždovac je osmi na tabeli sa 39 bodova, a Rad je poslednji, 16, sa 28 bodova, koliko ima i pretposlednji Javor.

Fudbaleri Vojvodine pobedili su danas na gostujućem terenu Napredak sa 2:0 i preuzeli od Čukaričkog četvrto mesto na tabeli. Vojvodina je povela u 31. minutu golom Mirka Ivanića, a konačan rezultat postavio je Bojan Nastić u 59. minutu.

Vojvodina sada na četvrtom mestu ima 44 boda, koliko ima i petoplasirani Čukarički, ali ima bolju gol razliku. Čukarički je odigrao bez golova na svom terenu protiv Radničkog iz Niša.

Utakmice poslednjeg 30. kola igraju se u sredu od 17 časova.