Panama prizemljila "orlove" u Čikagu

Srbija i Panama u prvom međusobnom duelu odigrali utakmicu bez pobednika (1:1). Meč na stadionu u Čikagu gledalo svega 3.000 gledalaca, uglavnom srpskih iseljenika. Sledeći je Brazil!

Panama prizemljila "orlove" u Čikagu Izvor: MN PRESS

U prijateljskoj fudbalskoj utakmici, odigranoj u Čikagu, reprezentacije Srbije i Paname igrale su nerešeno 1:1 (1:0).

Vodeći pogodak za "orlove" postigao je kapiten Branislav Ivanović u 25, a izjednačio je Gabrijel Gomes u 60. minutu.

SRBIJA: Stojković, Gudelj, Ivanović, Tošić (od 61' Jojić), Đorđević (od 66' A. Mitrović), Tadić, Kolarov, S. Mitrović, Matić (od 85' Lazović), Basta i Marković (od 78' Mrđa).

PANAMA: Mekfarlejn, Paris (od 46' Maćada), Rodriges, R. Tores, Gomes, Baraona (od 46' Nurse), Kuper (od 83' Kerol), Čen, Munjoz (od 87' Himenes), Kintero (od 90' G. Tores) i Enrikez.

Za razliku od susreta protiv Jamajke (2:1), izabranici Ljubinka Drulovića su protiv Paname prikazali nešto slabiju partiju. Možda je tome "kumovala" i nešto oštrija igra protivnika koji je na ovom meču zaradio četiri žuta i jedan crveni karton.

Istina, Panama je i kvalitetniji tim od Jamajke, ali čini se da je u igri naše reprezentacije bilo manje mašte nego što je to bio slučaj na startu ove turneje.

Prvu šansu na utakmici imala je Panama. Već u 7. minutu Munjoz je sjajno izveo slobodan udarac, ali je Stojković još jednom potvrdio da je najbolji srpski golman.

Do prvog gola, ipak, su stigli naši reprezentativci. Posle kornera, koji je u 25. minutu izveo Tadić, najviši u skoku pred protivničkim golom bio je Ivanović i udarcem glavom loptu sproveo u mrežu.

Do izjednačenja je došlo tačno posle sat vremena igre. Gomes se najbolje snašao u šesnaestercu Srbije posle slobodnog udarca i postavio konačan rezultat utakmice.

Meč je odigran na stadionu Tojota park pred oko 3.000 gledalaca, a sudio je Marlon Alfonso Mehia Kariljos iz Salvadora.

Poslednju utakmicu na turneji najbolji srpski fudbaleri odigraće 6. juna u Sao Paulu protiv selekcije Brazila.