Rad - Metalac, pa Brazil - Hrvatska!

Takmičarska komisija FSS odlučila je da se novi revanš meč baraža za popunu Superlige igra 12. juna od 19 časova.

Rad - Metalac, pa Brazil - Hrvatska! Izvor: MN PRESS

Rad i Metalac iz Gornjeg Milanovca igraće novu utakmicu baraža, iste večeri kada u Sao Paulu, okršajem Brazila i Hrvatske (22.00), počinje Svetsko prvenstvo!

Utakmica je zakazana za 12. jun u 19 časova na stadionu Čukaričkog, gde je revanš susret u sredu prekinut početkom drugog poluvremena, kada je na stadionu pod još nerazjašnjenim okolnostima bačen suzavac.

Rad je u trenutku prekida vodio 1:0 (strelac Ožegović u trećem minutu), što je bio rezultat koji ga je posle 0:0 iz Milanovca vodio ka opstanku.

Međutim, kroz nedelju dana će se igrati iz početka!

"Komisija je razmotrila sve dopunske izveštaje, kao i zahtev Upravnog odbora Metalca, da se utakmica registruje službenim rezultatom 3:0 u korist tog kluba. Nakon rasprave, u kojoj su razmotreni svi aspekti događanja na ovoj utakmici, kao i odredbe važećih relevantnih propisa FSS, jednoglasno je odlučeno da se nova utakmica odigra 12. juna, na stadionu Čukaričkog od 19 sati", saopšteno je na sajtu FSS.

Dodaje se da će Takmičarska komisija FSS sve izveštaje službenih lica, kao i druge relevantne materijale, dostaviti Disciplinskoj komisiji nacionalnog Saveza, koja će oceniti da li ima osnova za pokretanje disciplinskih postupaka.

Protiv odluke Takmičarske komisije dozvoljena je žalba, o kojoj odlučuje drugostepeni organ - Komisija za žalbe FSS.

Revanš meč baraža u sredu je prekinut pošto je vetar razneo dim po terenu i celom stadionu. Gledaoci su evakuisani, a sudija je poslao fudbalere oba tima u svlačionicu.

Četvorica igrača Metalca požalila su se potom na zdravstvene tegobe, zbog čega utakmica nije nastavljena.