Kome treba Riberi? Francuzi impresivni!

Francuska je spremna za Mundijal i bez prve zvezde tima Franka Riberija.

Didije Dešam nije pozvao Samira Nasrija, ali jeste rovitog Franka Riberija.

Kasnije, ispostavilo se da je Riberi morao da se povuče i da će "petlovi" na Mundijalu igrati bez, možda, dvojice najboljih tehničara koje imaju.

Ali, u jeku kritika na račun selektora, oni su deklasirali Jamajku rezultatom 8:0 i pokazali da imaju sasvim dobar i jak tim za iskušenja koja ih očekuju.

Našeg nedavnog protivnika, kojeg smo savladali rezultatom 2:1 u Njujorku, načeo je Joan Kabaj u 17. minutu, Blaz Matuidi povisio je na 2:0 u 20, a do poluvremena upisao se i Karim Benzema (37).

U nastavku, prvi je pogodio Olivije Žiru (53), a potom su druge pogotke na susretu postigli Benzema (63) i Matuidi (66). "Tačku na i" stavio je rezervista, ali dva puta, Antoan Grizman. Prvo u 77, pa u 89. minutu.

Dešam je počeo u sledećem sastavu: Lori - Debuši, Varan, Sako, Evra - Kabaj, Sisoko, Matuidi, Valbuena - Žiru, Benzema. Igrali su još Mavuba, Sanja, Pogba i Grizman.