I sreća na strani Klinsmana

Gana napadala, Ameriknaci pobedili uz pomoć sreće. Klinsman priznaje da mu se nije u potpunosti svidela igra "jenkija".

Svetsko prvenstvo u Brazilu odlično je počelo za Sjedinjene Američke Države. "Jenkiji" su pobedili Ganu 2:1 i sa tri boda započeli borbu za plasman u osminu finala.

Međutim, selektor Jirgen Klinsman, osim trijumfa, ne može da bude zadovoljan igrom svog tima. Amerikanci su tokom devedeset minuta bili u podređenom položaju, a do slavlja su stigli uz pomoć fortune.

"Cela klupa je skočila u 86. minutu kada je Džon Bruks dao gol za pobedu. Postigli smo pogodak nekoliko trenutaka pošto je Gana izjednačila. Ne postoji bolji način da se pobedi. Ipak, u finišu smo se opet povukli, pa sam morao da vičem na igrače", rekao je Klinsman novinarima posle utakmice u Natalu.

"Meč sa Ganom pokazao nam je određene slabosti. U pojedinim trenucima smo protivniku prepustili loptu više nego što smo smeli", naveo je nekadašnji istaknuti državni reprezentativac Nemačke.

Zanimljivo je da je Klinsman sinoćnom pobedom zadržao maksimalan učinak na startu Mundijala, kao i igrač, ali i kao selektor.

Klinsman je 1990. godine u dresu Nemačke na startu Mundijala učestvovao u pobedi nad Jugoslavijom (4:1), kao i četiri godine kasnije u duelu sa Bolivijom (1:0).

On je igrao i 1998. godine, kada su Nemci savladali SAD sa 2:0 u prvom kolu Mundijala.

Klinsman je kao selektor predvodio Nemačku do pobede od 4:2 nad Kostarikom na SP pre osam godina.