Ćezena u Seriji A, Latina nije uspela

Pored Palerma i Empolija, u elitni rang italijanskog fudbala vraća se još jedan klub sa solidnim stažom.

Plej-of za popunu Serije A završen je u sredu trijumfom Ćezene, kojoj će sezona 2014/15 biti trinaesta u društvu najboljih.

Crno-beli sa zapadne obale Jadranskog mora slavili su dvostruku pobedu protiv Latine - 2:1 kod kuće i 2:1 u revanšu, na gostovanju nadomak Rima.

Latina je povela u 13. minutu i imala rezultat koji je vodi u viši rang (ne važi pravilo gola u gostima), ali je Ćezena u 52. minutu izjednačila i onda u poslednjim sekundama utakmice iz penala potvrdila veliki uspeh.

Latina je propustila šansu da za samo dve godine dođe iz Serije C u Seriju A!

Taj klub je posle bankrota ponovo formiran 2009. godine i malo mu je nedostajalo da napravi redak fudbalski i sportski podvig.