Željo slavi Sadikovića

Fudbaleri Željezničara plasirali se u drugo pretkolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Željo slavi Sadikovića Izvor: MONDO/Samir Cacan

Izvor: MONDO/Samir Cacan

Fudbalerima Željezničara u dvomeču sa predstavnikom Crne Gore Lovćenom jedan pogodak je bio dovoljan da izbore plasman dalje.

A taj jedini gol postigao je mladi Sadiković u 57. minutu meča u Petrovcu. Asistent je bio Čolić.

Nakon ovog pogotka domaći fudbaleri su krenuli agresivnije ka golu Željezničara, što je otvorilo dosta prostora za kontre gostiju. Upravo iz takve dvije situacije u finišu nisu pogodili Bajić i Stanić.

Ipak najvažnije je da je Željo u drugom kolu gdje će snage odmjeriti sa makedonskim Metalurgom.

''Teška utakmica i veliki pritisak na nama. Na početku utakmice napravili smo mnogo grešaka. Trebao nam je gol da se oslobodimo, a potez domaćeg fudbalera nam je pomogao. Prvu utakmicu smo odigrali mnogo bolje nego revanš, ali idemo dalje i okrećemo se drugom pretkolu. Čestitke kolegi iz Lovćena na dobrom vođenju ekipe, čestitke mojim fudbalerima i hvala navijačima na velikoj podršci'', kazao je Admir Adžem, trener Željezničara.

Lovćen- Željezničar 0:1

Stadion: Pod Malim brdom. Gledalaca: 1200. Sudija: Christian Dingert (Njemačka). Strijelci: 0:1 Sadiković 58. Žuti kartoni: Radović, Božović, Simović (Lovćen), Stanić (Željezničar). Crveni karton. Bogdanović 12. minuta (Lovćen).