KK 2009: Razbucani "azuri", SAD idu dalje

Brazil pobijedio Italiju 3:0, a Amerikanci istim rezultatom Egipat i plasirali se u polufinale Kupa konfederacija.

KK 2009: Razbucani "azuri", SAD idu dalje  Izvor: MONDO

Brazilci su demolirali Italijane, a Amerikanci Egipćane, istim rezultatom 3:0, i mimo svih očekivanja, iz Grupe B Kupa konfederacija u Južnoj Africi, u polufinale su se uz "karioke" plsirali i Amerikanci!

Brazil je u tri kola ostvario maksimalan učinak, ali Amere su svi isključili iz kalkulacija za plasman dalje, jer su u prva dva meča zabilježili poraze. Pošto su, ipak, tri ekipe završile takmičenje sa po tri boda, SAD su zauzele drugo mjesto zbog najbolje gol-razlike u krugu sa Italijom i Egiptom.

U duelu dvije najtrofejnije svijetske nacije, petostruki šampion planete je rasturio četvorostrukog, a sve je bilo riješeno u posljednjih osam minuta prvog poluvremena.

Mrežu Italijana načeo je Luis Fabijano. On je ukrotio šut jednog saigrača i sa desetak metara precizno ciljao pored Bufona. Isti igrač je šest minuta kasnije započeo i krunisao akciju u kojoj su učestvovali i Robinjo i Kaka.

Tačku na meč stavio je Dosena, autogolom. Kaka je oduzeo loptu protivničkom igraču i povukao kontranapad gotovo od svog šesnaesterca. Pravovremeno je "izbacio" na desno krilo Robinja, koji je centaršutem gađao novog igrača Real Madrida. Međutim, Dosena se bacio kako bi presjekao pas, u tome je i uspio, ali je loptu poslao u svoju mrežu.

U polufinalu Kupa konfederacija sastaće se Španija - SAD, 24. jula, a dan kasnije branilac trofeja Brazil i domaćin turnira, Južna Afrika.