Zenit "iskidao" živce navijačima

Vicešampion Rusije golovima u finišu izbegao produžetke protiv AEL-a i plasirao se u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona. Demba Ba het-trikom izbacio Fejnord, Malme nadoknadio poraz iz Praga (2:4), a Salcburg iz Azerbejdžana.

Skupoceni tim Zenita neočekivano je poražen na Kipru od AEL-a u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona (0:1), a malo je nedostajalo da se i u revanšu dogodi iznenađenje.

Iako su od 26. minuta imali igrača više zbog isključenja Danielzinja (dva žuta), domaći fudbaleri dugo nisu mogli da savladaju protivničkog golmana.

Tek u 55. minutu Rondon je pogodio mrežu, što je bilo dovoljno za produžetak. Činilo se tada da je to najava goleade i da će igrači ruskog kluba lagano obezbediti prolaz u poslednji krug kvalifikacija.

I pre i posle Rondonovog gola lopta je "zujala" oko gola Kiprana, ali je tek iz 35. pokušaja Karim Ferguče po drugi put savladan. U toku je bio 88. minut kada je Dani postigao gol za 2:0 i ogromno olakšanje kod igrača i navijača ruskog kluba. Konačnih 3:0 postavio je Keržakov iz penala u sudijskoj nadoknadi...

Veoma raspoložen za igru u sredu uveče bio je novi napadač Bešiktaša, Demba Ba koji je nedavno stigao u turski klub iz Čelsija.

Senegalac je het-trikom (28, 80, 86) srušio Fejnord, koji se posle izjednačujućeg gola Manua (74) ponadao da bi mogao do produžetaka u Istanbulu. Holanđanima je za dodatnih pola sata bio potreban još jedan gol, zbog poraza u Roterdamu 1:2, ali je Demba Ba otklonio svaku dilemu oko toga ko će u narednu rundu.

Uzbudljiv meč odigran je i u Švedskoj, gde je Malme savladao Spartu iz Praga 2:0 i anulirao poraz u prvom meču (2:4). Junak švedskog tima je Markus Rozenberg, koji je doneo pobedu golovima u 35. i 55. minutu.

Uprkos porazu od pre nedelju dana, u plej-of je otišao i Salcburg, takođe zahvaljujući dvostrukom strelcu. Martin Hintereger pogodio je mrežu azerbejdžanskog Karabaha u 18. i 34. minutu, što je bilo dovoljno da se nadoknadi 1:2 iz prvog meča.

Legija našeg Miroslava Radovića rutinski je odradila posao u Edinburgu (nije se igralo u Glazgovu zbog zauzetosti Seltik parka na kojem se održavaju tradicionalne britanske Komonvelt igre) i ponovo savladala Seltik. Posle 4:1 u Varšavi, ovaj put bilo je 2:0, ali se srpski internacionalac nije upisao u strelce.