Premijer liga počela, gosti dominirali

Samo dva remija i sve pobede gostuju u do sada odigranim utakmicama Premijer lige. Derbi Londona Totenhemu i to u 93. minutu.

Svonsi je pobedom na Old Trafordu najavio da će prvi dan Premijer lige u sezoni 2014/2015 biti u znaku gostujućih ekipa. Tako je i bilo. Domaćini nisu zabeležili nijedan trijumf...

Najbolje su prošli Vest Bromvič Albion i Lester siti, osvojivši po bod na svojim stadionima.

Londonski derbi igran je na Apton parku (Bolejn graund). "Čekićari" su ugostili Totenhem i izgubili 0:1. Imali su pola sata igrača više, promašili penal i na kraju, u trećem minutu sudijske nadoknade primili gol.

Hari Kejn je loptom u prostor izbacio u prvi plan Erika Dajera, kome, pošto je obišao Adrijana, nije bilo teško da donese pobedu Totenhemu na otvaranju šampionata.

Mark Nobl je katastrofalno izveo penal za Vest Hem u 30. minutu. Za čitav metar je promašio gol, a udarac je bio po zemlji. Kajl Nouton je isključen u 29. minutu, ali je van terena zbog dva žuta kartona morao i fudbaler domaćeg tima Džejms Kolins. Velšanin je za samo devet minuta (u 54. i 63) dobio javne opomene od sudije Krisa Foja.

Povratnik u Premijer ligu Lester siti spasao se poraza u od Evertona pred sam kraj duela. Uprkos tome što je utakmica završena 2:2, utisak je da su dva tima odigrala prosečan meč, sa nekoliko lepih poteza.

Hal je golom Džejmsa Čestera u 52. minutu osvojio tri boda protiv Kvins Park Rendžersa. Domaćin je mogao da izbegne poraz da je Čarli Ostin iskoristio najstrožu kaznu pet minuta pre kraja.

Sa tri boda posle prve utakmice u novoj sezoni je i Aston Vila. Stouku je na Britanija stadionu presudio Austrijanac Andreas Vajman u 50. minutu.

Najbliži pobedi od domaćina bio je Vest Bromvič Albion. Sanderlend je poveo već u petom minutu, domaćin okrenuo preko Saida Berahina, a Šveđanin Sebastijan Larson stavio tačku na zanimljiv meč koji je završen rezultatom 2:2.